15 lat więzienia za publikację „selfika” na Facebooku

Niejaki Malik First Born Allah Farrad (dawniej: Marvin Buckles) opublikował na Facebooku swoje zdjęcie, na którym w jednym ręku trzyma smartfona, a w drugim broń. Sęk w tym, że broni trzymać mu już nie wolno.

Jego problem wynika z faktu, że w 2000 roku został prawomocnie skazany przez sąd federalny za przestępstwa związane z narkotykami i właśnie bronią. Na wszelki wypadek FBI rozpoczęło wobec niego w 2013 roku procedurę obserwacji pod kątem ewentualnych nielegalnych zachowań, polegającą między innymi na śledzeniu podejrzanego w jego działaniach na serwisach społecznościowych.

I wtedy okazało się, że pan Farrad zapomniał chyba, że osoby skazane nie mają prawa do posiadania broni. Tymczasem na udostępnionych przez niego zdjęciach było między innymi widać trzy pistolety umieszczone na toalecie oraz właśnie powyższe zdjęcie wykonane przez samego podejrzanego, na którym celuje z pistoletu trzymanego w dłoni do lustra, w którym odbija się jego sylwetka.

To wystarczyło. Minimalna kara za posiadanie broni przypadku byłych, skazanych prawomocnie więźniów, to 10 lat pozbawienia wolności, ale w ogłoszonym wczoraj wyroku amerykański sędzia okręgowy Tom Varlan dorzucił jeszcze 5 lat ekstra – w sumie publikacja tego selfika na Facebooku kosztować więc będzie pana Farrada kolejne 15 lat ciupy.

Cóż, morał z tego płynie taki sam, jak zawsze: uważajcie na to, co udostępniacie w internetach…

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.