Dwusystemowy, hybrydowy laptop od Huawei?

Dwusystemowy, hybrydowy laptop od Huawei?

Jedna z najważniejszych chińskich firm produkujących sprzęt elektroniczny nie ma jeszcze tak rozbudowanej oferty, jak chociażby koreański Samsung czy japoński Panasonic. I nie ma w swojej ofercie laptopów, choć smartfony i tablety już tak.

Nowe pogłoski mówią jednak o tym, że Huawei zaprezentuje w tym roku swój pierwszy laptop, a na dodatek postara się to zrobić z niezłym przytupem. Po pierwsze, będzie to urządzenie hybrydowe, a więc dysponujące odłączaną klawiaturą i umożliwiającą zarówno pracę w trybie komputerowym, jak i tabletowym. Po drugie, ma to być urządzenie dwusystemowe, pozwalające na pracę pod kontrolą Androida lub Windows 10. Sercem laptopa ma być chipset produkowany przez Intela.

Ile w tej pogłosce prawdy? Cóż, na razie jest to pewnie bardziej suma różnych obserwacji, takich jak ta, że hybrydowe laptopy cieszą się ostatnio naprawdę dużym powodzeniem. Albo też takiej, że Xiaomi, czyli inny chiński producent, również planuje produkcję tego typu urządzeń, być może nawet w bardziej konserwatywnej formie. I jeszcze jedno: Huawei ma już w swojej ofercie dwusystemowy tablet Huawei Mi Pad 2, więc wyprodukowanie podobnego urządzenia, ale z dołączaną klawiaturą, nie wydaje się jakimkolwiek problemem.

Jeśli zatem dodamy A do B, zaś B do C, to powyższa pogłoska wydaje się całkiem prawdopodobna. Być może już wkrótce, na targach MWC 2016, okaże się zwyczajnie prawdziwa.

Więcej:Huawei