Gliwickie studio zapowiada World War 3

Wciąż nie wiemy kiedy The Farm 51 wypuści ciekawie się zapowiadającą, fotorealistyczną strzelankę Get Even, a studio już ogłosiło prace nad kolejną grą.

Gatunkowo World War 3 będzie sieciową strzelanką rozgrywającą się z perspektywy pierwszej osoby, której akcja została osadzona w bliskiej przyszłości. Całość skupiona jest na globalnym konflikcie zbrojnym. The Farm 51 chce zaoferować graczom przede wszystkim maksymalnie realistyczne doświadczenie – możemy liczyć na dokładnie odwzorowane jednostki wojskowe (zarówno piechoty jak i pojazdów) oraz lokacje będące odzwierciedleniem tych spotykanych w rzeczywistości. Gracze będą mogli wcielić się w żołnierzy z całego świata, w tym także w żołnierzy Wojska Polskiego.

World War 3 poza rozgrywką PvPvE oraz nowoczesną i realistyczną grafiką, ma również stawiać na innowacje. Twórcy zapowiadają nowe mechanizmy związane z interakcją między graczami oraz planowanie strategiczne działań bojowych. Gra zaoferuje również sporo rozwiązań czerpiących z prawdziwego wojskowego rzemiosła, co sprawi, że rozgrywka nie będzie ograniczać się jedynie do dynamicznej wymiany ognia, a prawdziwym kluczem do zwycięstwa będzie współpraca zespołowa.

Prace nad grą rozpoczęły się w drugiej połowie ubiegłego roku i potrwają jeszcze przez najbliższe dwa lata. Nie znamy też docelowych platform tej produkcji – wiadomo jedynie, że będzie oparta na modelu biznesowym free-to-play.

0
Źródło: The Farm 51
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.