LG w sojuszu z Netflixem

Firma LG Electronics ogłosiła rozpoczęcie globalnej współpracy z firmą Netflix. Współpraca ma na celu szeroki rozwój działalności z zakresu internetowego przesyłania treści na żądanie. Działania obu spółek będą kierowane do widzów z krajów, w których telewizja internetowa obecnie przeżywa największy rozwój. Dzięki tej współpracy fani seriali telewizyjnych z Azji, Bliskiego Wschodu i Europy będą mogli cieszyć się obszerną bibliotekę treści wysokiej jakości – także w technologii 4K HDR.

W momencie wejścia marki na nowe rynki, LG oraz Netflix połączyły siły by dostarczać serwisy i unikalne treści do szerszego grona. Dzięki temu Netflix jest już dostępny na telewizorach LG Smart TV od 6 stycznia również w Polsce. Od tego momentu aplikacja Netflix (do pobrania z LG Store) pojawi się na telewizorach LG z systemem webOS 1.0, natomiast na Smart TV z webOS 2.0 będzie dostępna w II turach: od 6 stycznia oraz z końcem marca 2016. Z kolei na telewizorach LG Smart TV z systemem NetCast 3.0/4.0/4.5 aplikacja serwisu pojawi się z końcem stycznia 2016 (w zależności od harmonogramu aktualizacji).

Wśród cieszących się uznaniem publiczności i krytyków seriali dystrybuowanych przez Netflix znalazły się takie tytuły, jak realizowany na licencji Marvela Daredevil, Orange is the New Black czy Sense8. Spółka planuje także udostępnianie swoim odbiorcom z różnych części świata wyświetlany w jakości HDR serial Marco Polo. Podczas targów International Consumer Electronics Show (CES) 2016, które odbyły się w Las Vegas, odwiedzający stoisko LG mogli obejrzeć specjalny klip w jakości 4K HDR, zawierający ujęcia z popularnego serialu Netflixa, Daredevil, realizowanego na licencji Marvela w technologii Dolby Vision.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.