Microsoft przygotowuje własne karty SIM

Będą działać niezależnie od operatorów!

Microsoft opracował rozwiązanie, w której mobilny transfer danych za pośrednictwem technologii LTE będzie łatwiejszy i szybszy, bo… niezależny od operatora komórkowego, w którego sieci logować się będzie nasze urządzenie. Mało tego, będzie to możliwe bez podpisywania żadnych dodatkowych umów z tymi operatorami!

Aby to osiągnąć, potrzebne są dwie rzeczy: nowa aplikacja Cellular Data opracowana przez Microsoft oraz specjalna karta SIM. Nie wiadomo w tym momencie, co dokładnie oznacza to sformułowania, opis aplikacji informuje jednak wyraźnie, że potrzebuje ona „karty SIM Microsoft”.

Co jeszcze wiemy? Przede wszystkim to, że nowe rozwiązanie dostępne będzie wyłącznie dla użytkowników systemu Window 10 – aplikacja dostępna jest z poziomu sklepu Windows Store i będzie ściśle powiązana z naszym kontem. Nie znamy natomiast planów firmy Microsoft dotyczących rynków, na których wprowadzona będzie usługa niezależnego od operatorów mobilnego transferu danych, ani cennik takiego rozwiązania.

Szykuje się zatem rewolucja? Z tym stwierdzeniem warto jeszcze poczekać, bo samo zjawisko „wirtualnego operatora” to już w dzisiejszych czasach nic nowego. Może się jednak okazać, że karty SIM Microsoftu rzeczywiście pozwolą na najwygodniejszy i najszybszy bezprzewodowy transfer danych, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen – poczekamy, zobaczymy…