Microsoft przygotowuje własne karty SIM

Wygląda na to, że Microsoft opracował nową technologię, która może wprowadzić na rynek operatorów komórkowych sporo zamieszania. Być może za to skorzystamy na niej my, użytkownicy.

Microsoft opracował rozwiązanie, w której mobilny transfer danych za pośrednictwem technologii LTE będzie łatwiejszy i szybszy, bo… niezależny od operatora komórkowego, w którego sieci logować się będzie nasze urządzenie. Mało tego, będzie to możliwe bez podpisywania żadnych dodatkowych umów z tymi operatorami!

Aby to osiągnąć, potrzebne są dwie rzeczy: nowa aplikacja Cellular Data opracowana przez Microsoft oraz specjalna karta SIM. Nie wiadomo w tym momencie, co dokładnie oznacza to sformułowania, opis aplikacji informuje jednak wyraźnie, że potrzebuje ona „karty SIM Microsoft”.

Co jeszcze wiemy? Przede wszystkim to, że nowe rozwiązanie dostępne będzie wyłącznie dla użytkowników systemu Window 10 – aplikacja dostępna jest z poziomu sklepu Windows Store i będzie ściśle powiązana z naszym kontem. Nie znamy natomiast planów firmy Microsoft dotyczących rynków, na których wprowadzona będzie usługa niezależnego od operatorów mobilnego transferu danych, ani cennik takiego rozwiązania.

Szykuje się zatem rewolucja? Z tym stwierdzeniem warto jeszcze poczekać, bo samo zjawisko „wirtualnego operatora” to już w dzisiejszych czasach nic nowego. Może się jednak okazać, że karty SIM Microsoftu rzeczywiście pozwolą na najwygodniejszy i najszybszy bezprzewodowy transfer danych, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen – poczekamy, zobaczymy…

0
Źródło: microsoft.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.