AMD i Associated Press zaprezentują nowy model dziennikarstwa dzięki VR!

AMD i Associated Press zaprezentują nowy model dziennikarstwa dzięki VR!

To zupełnie nowa era, ponieważ od teraz dziennikarstwo VR może pozwolić niemal wprost doświadczyć tego, co stanowi treść informacji i przenieść odbiorcę niemal do samego serca wydarzeń, które kształtują naszą rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość pozwala zaznać tego, jak to jest być w innym czasie i miejscu dokładnie tak, jakby się tam rzeczywiście było. Od krzyków i płaczu po radość i parady, dziennikarstwo VR daje niezwykłą możliwość zaznania świata, ponieważ przenosi odbiorcę w sam środek opisywanej rzeczywistości.

“Wirtualna rzeczywistość może pomóc ludziom tak dalece zaznać opisywanych spraw, że mogą niemal poczuć, jak to jest być tam, gdzie to wszystko się dzieje” — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD. — ”

Technologia może pozwolić nam wirtualnie kroczyć w butach innych osób, co prowadzi do lepszego zrozumienia opisywanych spraw i większej empatii. The Associated Press to jedno z najbardziej zaufanych źródeł niezależnych informacji, a AMD jest wiodącą firmą w zakresie innowacji komputerowych oraz wizualizacji. Karty graficzne AMD Radeon zostały zaprojektowane, aby napędzać najbardziej realistyczne doznania, jakie są tylko możliwe do uzyskania. Wraz z Associated Press będziemy pracować nad tym, żeby ekosystem VR dalej się rozrastał.”

Rok Wirtualnej Rzeczywistości

Wg wielu opinii rok 2016 będzie tym rokiem, kiedy wirtualna rzeczywistości stanie się… rzeczywistością. Sprzęt i treści VR będą niebawem dostępne publicznie w wielu miejscach, takich jak właśnie nowy kanał VR Associated Press. Ludzie dzięki temu zaczną eksplorować wirtualną rzeczywistość i jej niemal nieograniczone możliwości, w tym takie, które pozwolą przenieść się wirtualnie do innego świata. Karty graficzne AMD Radeon, napędzająca je architektura Graphics Core Next i ekosystem programowy AMD LiquidVRTM zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić spektakularne doznania VR i tym samym jeszcze mocniej zaangażować odbiorców zarówno emocjonalnie jak i intelektualnie.

Technologia AMD LiquidVR pozwala uzyskać znakomite możliwości w środowisku VR przy zachowaniu właściwego komfortu i jest zaprojektowana tak, aby działała od razu po podłączeniu zestawów VR. Oprogramowanie AMD dla kart graficznych, takie jak właśnie LiquidVR, a także podsystemy sprzętowe, jak układy graficzne AMD Radeon, pozwalają deweloperom i twórcom treści na opracowanie rzeczywistych środowisk VR, które daje poczucie obecności na przedstawianym wirtualnie miejscu.

Redakcja AP będzie miała całkowitą kontrolę nad treściami przedstawianymi na nowym kanale VR napędzanym przez karty graficzne AMD Radeon. Kanał ten startuje już dziś na stronie: www.bigstory.ap.org/VR360. Nowe informacje i doznania AP i AMD zapewnią już w trakcie nadchodzących wydarzeń.

Więcej:trendy