Jeszcze prostszy sposób, by stracić iPhone’a [AKTUALIZACJA]

Jeszcze prostszy sposób, by stracić iPhone’a [AKTUALIZACJA]

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda proces zmiany iPhone’a w kupkę nieszczęśliwej, niesprawnej elektroniki, to najpierw zapraszamy Was do obejrzenia tego filmu:

Oczywiście pierwsze pytanie brzmi, czy jest to zniszczenie definitywne. Autor filmu twierdzi, że tak właśnie jest, podobnie jak wielu innych użytkowników, jednak warto też zaznaczyć, że pojawiają się również inne głosy. Jeden z użytkowników portalu Reddit poinformował na przykład, że jego iPod po 5 godzinach “śmierci klinicznej” jednak ożył i – z oporami – ale pozwolił jednak na zmianę daty, a wtedy wyzdrowiał kompletnie.

I drugie ważne pytanie: jakie urządzenia narażone są na śmierć z powodu zmiany daty? Niestety wszystkie, które wykorzystują 64-bitowe procesory, a równocześnie korzystają z oprogramowania iOS 8 lub nowszego. Innymi słowy, narażone są wszystkie stosunkowo nowe iPhone’y (5s, 6, 6 Plus, 6s i 6s Plus), iPady (Air, Air 2, mini 2, mini 3, mini 4, Pro) i wreszcie iPod Touch 6G.

Oczywiście pocieszające jest w tej historii to, że nikt o zdrowych zmysłach – zwłaszcza wiedząc już o problemie – nie będzie bawił się w ręczną zmianę daty w systemie i ustawiał ją akurat na 01.01.1970. Ale wiecie, jak to jest. Mnóstwo ludzi zadziała na zasadzie “nie uwierzę, jak nie zobaczę”, by później wybrać się z żalem do najbliższego serwisu Apple (najlepiej oryginalnego!). Niemniej w tym przypadku w wyniku całej tej sprawy najbardziej ucierpiała (i cierpi nadal) bezpośrednio firma Apple, bo jej salony przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie dowcipnych dzieciaków, które “testują”, czy wystawione urządzenia również podatne są na ten problem.

Cóż, fortuna kołem się toczy. Niedawno to Apple przygotowało niespodziankę użytkownikom, która zmieniła ich smartfony w bezwartościowe cegiełki. Obecnie oni robią to samo w salonach Apple…

AKTUALIZACJA

W Sieci pojawiła się informacja, w jaki sposób można poradzić sobie z urządzeniem firmy Apple, które zostało w ten sposób zablokowane. A zatem jeśli Wy (z nadmiernej ciekawości…) lub jakiś dowcipniś (niby że niechcący…) zamienił Waszego iPhone’a, iPada czy iPoda w obłych kształtów cegiełkę, zmieniając datę systemu na sam początek epoki Unixa, to wygrzebcie to urządzenie z kosza na śmieci i dajcie mu jeszcze jedną szansę. Bo taka szansa istnieje.

Sposób jest prosty: według pojawiających się raportów należy całkowicie rozładować akumulator urządzenia. Ma to spowodować między innymi spowodować powrót systemu do wyświetlania automatycznej daty i w rezultacie – powrót urządzenia do życia.