Epson pomaga ratować podtopione schronisko dla zwierząt

Epson pomaga ratować podtopione schronisko dla zwierząt

Po doniesieniach o zalanym przez roztopy Schronisku w Korabiewicach, grupa fanów fotografii, a jednocześnie miłośników zwierząt, błyskawicznie przystąpiła do dzieła. Przedsięwzięcie jest niebagatelne – trzeba uzbierać 70 000 zł, które pozwolą utwardzić drogę i oszczędzić zwierzętom corocznych niedogodności wywołanych przez topniejące śniegi i wiosenne odwilże.

Ponieważ Schronisko nie otrzymuje dotacji z żadnej gminy, zebranie takiej sumy jest dla nich ogromnym wyzwaniem — wyjaśnia Tomek Domański, pomysłodawca akcji i członek redakcji CHIP.pl, a także zespołu Fotospacery.pl. –

Chcemy im pomóc, a skoro zajmujemy się fotografią, to pomyśleliśmy o aukcji zdjęć.

Do współpracy zaproszona została firma Epson, która błyskawicznie zgodziła się pokryć wszelkie koszty związane z drukowaniem licytowanych zdjęć. Co ciekawe, zostanie to też połączone z testem wysokiej klasy drukarki fotograficznej Epson L805, wyposażonej w system zasilania zewnętrznymi atramentami. Redakcja CHIP.pl, która uczestniczyć będzie w procesie obróbki i drukowania zdjęć na aukcje, otrzymała zupełnie nowy egzemplarz L805 wraz ze świeżym kompletem tuszy.

Dzięki temu będziemy mogli bardzo precyzyjnie sprawdzić, ile zdjęć zostanie wydrukowanych na jednym komplecie atramentów i obliczyć całkowicie realny koszt pojedynczych fotograficznych wydruków w formacie A4. Po skończeniu testu nie zapomnimy Was o nim poinformować!

Szczegóły akcji opisane zostały w tym wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1667830860172224/

Można też już licytować pierwsze zdjęcia przysłane na tę aukcję, wystawione za pośrednictwem portalu Allegro:
http://charytatywni.allegro.pl/sztuka-wspolczesna-26281?sellerId=24784633

Do przysyłania zdjęć na tę akcję
i do licytowania fotografii na aukcjach
ZACHĘCAMY TAKŻE WAS!