Epson pomaga ratować podtopione schronisko dla zwierząt

Fotografia ma wielką moc. Pełne emocji kadry bez słów opowiedzą niejedną historię, zbudują napięcie, pokażą szczęście albo.... zbudują drogę. Taki przynajmniej jest cel akcji prowadzonej przez firmę Epson i Fotospacery.pl, a która ma też ciekawy, dodatkowy kontekst technologiczny.

Po doniesieniach o zalanym przez roztopy Schronisku w Korabiewicach, grupa fanów fotografii, a jednocześnie miłośników zwierząt, błyskawicznie przystąpiła do dzieła. Przedsięwzięcie jest niebagatelne – trzeba uzbierać 70 000 zł, które pozwolą utwardzić drogę i oszczędzić zwierzętom corocznych niedogodności wywołanych przez topniejące śniegi i wiosenne odwilże.

Ponieważ Schronisko nie otrzymuje dotacji z żadnej gminy, zebranie takiej sumy jest dla nich ogromnym wyzwaniem — wyjaśnia Tomek Domański, pomysłodawca akcji i członek redakcji CHIP.pl, a także zespołu Fotospacery.pl. –

Chcemy im pomóc, a skoro zajmujemy się fotografią, to pomyśleliśmy o aukcji zdjęć.

Do współpracy zaproszona została firma Epson, która błyskawicznie zgodziła się pokryć wszelkie koszty związane z drukowaniem licytowanych zdjęć. Co ciekawe, zostanie to też połączone z testem wysokiej klasy drukarki fotograficznej Epson L805, wyposażonej w system zasilania zewnętrznymi atramentami. Redakcja CHIP.pl, która uczestniczyć będzie w procesie obróbki i drukowania zdjęć na aukcje, otrzymała zupełnie nowy egzemplarz L805 wraz ze świeżym kompletem tuszy.

Dzięki temu będziemy mogli bardzo precyzyjnie sprawdzić, ile zdjęć zostanie wydrukowanych na jednym komplecie atramentów i obliczyć całkowicie realny koszt pojedynczych fotograficznych wydruków w formacie A4. Po skończeniu testu nie zapomnimy Was o nim poinformować!

Szczegóły akcji opisane zostały w tym wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1667830860172224/

Można też już licytować pierwsze zdjęcia przysłane na tę aukcję, wystawione za pośrednictwem portalu Allegro:
http://charytatywni.allegro.pl/sztuka-wspolczesna-26281?sellerId=24784633

Do przysyłania zdjęć na tę akcję
i do licytowania fotografii na aukcjach
ZACHĘCAMY TAKŻE WAS!
0
Źródło: facebook.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.