Kursk: pierwsze grywalne demo już w sierpniu!

12 Sierpnia 2000 roku na Morzu Barentsa zatonął rosyjski okręt atomowy K-141 Kursk. Okoliczności tej katastrofy, w której zginęło 118 marynarzy, po dziś dzień są niejednoznaczne i budzą wiele kontrowersji.

KURSK będzie pierwszą, pełnoprawną grą paradokumentalną w historii. Opowie ona historię tragedii łodzi podwodnej, a fabuła będzie oparta w większości na faktach. Dzięki temu gracze będą mieli możliwość dowiedzenia się więcej o dramatycznej historii okrętu.

„Pokażemy grywalne demo KURSKA podczas targów Gamescom 2016. Wierzymy, że wydarzenie to będzie świetną okazją do przedstawienia postępów w produkcji przede wszystkim graczom i prasie. Naszym celem jest ukończenie prac nad KURSKIEM w ostatnim kwartale 2016 roku. Wszyscy zainteresowani grą będą mieli szansę ją zobaczyć i w nią zagrać w sierpniu w Kolonii na naszym stoisku w strefie dla graczy” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee.

Dodatkowo Realpolitiks, kolejny interesujący projekt Jujubee, jest próbą zbudowania gry strategicznej czasu rzeczywistego o unikalnej strukturze, w której gracz skupia się na zarządzaniu jednym z wybranych, współczesnych państw. Gracz zmierzy się tutaj z decyzjami oraz zadaniami na poziomie makro-zarządzania.

Główna mechanika i aspekty rozgrywki zawierają politykę wewnętrzną, ekonomię, dyplomację, unikalny system wydarzeń losowych, wojskowość, szpiegostwo i wciągające misje. Wyniki działań gracza i jego decyzje będą silnie uzależnione od wyborów moralnych dokonywanych podczas rozgrywki.