Lady Gaga i Intel na rozdaniu nagród Grammy

Dzięki kreatywności artystki oraz innowacyjnym technologiom Intela udało się zaaranżować występ upamiętniający muzyczną legendę – Davida Bowie. Przełomowy koncert pokazał, jak wiele do muzycznego show może wnieść technologia i w jak wielkim stopniu może wpłynąć na doświadczenia i odbiór wydarzenia przez widzów.

Lubię realizować przedsięwzięcia, które integrują technologię, sztukę i dostarczają przy tym silnych doświadczeń – mówi Lady Gaga. – Współpraca z Intelem była dla mnie czymś zupełnie nowym, nigdy dotychczas nie miałam okazji pracować przy podobnym projekcie. Mogłam wykorzystać do swojego występu naprawdę niesamowite technologie – dodaje.

Przy współpracy Intela z zespołem kreatywnym odpowiadającym za występy sceniczne Lady Gagi wykorzystano sprzęt zasilany procesorami Intel Xeon, Intel Core oraz Intel Pentium. Wszystkie układy miały za zadanie dostarczyć odpowiednio wysokiej wydajności do zaaranżowania choreografii z wykorzystaniem oświetlenia, dźwięku oraz systemów projekcyjnych w czasie rzeczywistym integrowanych z show artystki.

W trakcie występu Lady Gagi zastosowano niedawno zaprezentowany przez Intela wynalazek cyfrowego makijażu. Dzięki procesorom Intel Core szóstej generacji możliwe było precyzyjne śledzenie twarzy ikony popkultury i dostosowywanie do jej mimiki wyświetlanego na skórze makijażu. W ten właśnie sposób na twarzy artystki, oddającej hołd Davidowi Bowie, pojawiła się charakterystyczna kolorowa błyskawica legendy rocka, znana fanom z okładki płyty „Alladin Sane”.

Lady Gaga miała również na scenie do swojej dyspozycji Intel Curie – moduł komputerowy wielkości guzika. Dzięki pierścieniowi, którego sercem był właśnie ten moduł, mogła ona kontrolować to, co wyświetlało się na ścianie LED. Efekty generowane były podczas obrotów artystki oraz ruchów jej nadgarstków i ramion. Niezwykłe wizualizacje możliwe były dzięki działaniu serwerów multimedialnych opartych na procesorach Intel Xeon. Ten sam pierścień Lady Gagi oparty o działanie Intel Curie umożliwił pojawienie się na scenie Davida Bowie.

W występie Lady Gagi wykorzystano także elementy robotyki. Gwiazda muzyczna zagrała podczas gali rozdania nagród Grammy na niesamowitym, pianinie, które, dzięki procesorom Intel Atom, zaczęło żyć własnym życiem. W ramionach podtrzymujących instrument umieszczono bowiem układy Intela, w efekcie czego pianino zaczęło „tańczyć” na scenie.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.