Polskie aplikacje wirtualnej rzeczywistości dostępne na Samsung Gear VR

Chcesz być astronautą na ISS? A może po prostu rozwiązać fascynującą zagadkę logiczną?

Systemy wirtualnej rzeczywistości stają się co raz bardziej popularne, dlatego też developerzy z chęcią podejmują się programowania w nich. Jednak tworzenie aplikacji na Samsung Gear VR stawia przed nimi nowe wyzwania. Obsługiwana przez urządzenie wysoka rozdzielczość, konieczność dwukrotnego renderingu każdej sceny oraz dbałość o najwyższą wydajność – to wszystko wymaga innej wiedzy oraz umiejętności niż w przypadku klasycznego programowania gier na PC, czy aplikacji na platformy mobilne. Dlatego z ogromną przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z polską firmą Setapp, która udowodniła, że polscy developerzy oferują aplikacje na najlepszym, światowym poziomie — powiedział Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska. Escape Velocity – interaktywne doświadczenie

W tej aplikacji użytkownik wciela się w rolę astronauty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie bez grawitacji może udać się w podróż w przestrzeń kosmiczną.

Escape Velocity ma dwa tryby. W pierwszym użytkownik ma za zadanie wykonać prostą misję, a w drugim może po prostu eksplorować okolice stacji kosmicznej. Sterowanie również jest dostępne w dwóch opcjach – uproszczonej, przy użyciu touchpada oraz „realistycznej”, przy użyciu pada z systemem Bluetooth. Jest to jedna z pierwszych aplikacji na Samsung Gear VR korzystających z silnika Unreal Engine 4. Neverout – gra logiczna

W Neverout gracz zostaje zamknięty w pomieszczeniu w kształcie sześcianu, z którego musi znaleźć wyjście. Jest to gra logiczna o unikalnej mechanice, a swoim klimatem przypomina gry z rodzaju „escape room”. Aby odnaleźć jedyne wyjście gracz musi wykonywać odpowiednie sekwencje ruchów, unikać przeszkód, a także wchodzić w interakcje z otaczającymi go elementami. Każda decyzja ma swoje konsekwencje.

Neverout dzięki wykorzystaniu Samsung Gear VR pozwala stymulować i rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz doświadczać unikalnych przeżyć. Gra powstała w oparciu o silnik graficzny Unity3D.

Obydwie aplikacje są dostępne do pobrania w Oculus Store – Escape Velocity w cenie 2,99 USD, a Neverout w cenie 7,99 USD. Developerem i wydawcą obu aplikacji jest poznańska firma Setapp.