Ricoh chwali się nową, ultraszeorką kamerą

Ricoh chwali się nową, ultraszeorką kamerą

Najnowsza kamera Ricoh sprawdzi się nawet w bardzo trudnych( ekstremalnych) warunkach i nie wymaga stosowania specjalnej wodo- lub wstrząsoodpornej obudowy. Po zamontowaniu nasadki na obiektyw dedykowanej do fotografii pod wodą z WG-M2 można filmować nieprzerwanie przez 2 godziny na głębokości do 20 metrów (odpowiednik normy IPX8 lub JIS Class 8). Urządzenie jest również odporne na upadek z wysokości do 2 m, kurz (odpowiednik normy IPX6 lub JIS Class 6) i temperatury do -10°C.

Urządzenie wyposażono w wibracyjną funkcję powiadamiania o rozpoczęciu i zakończeniu nagrywania filmu oraz możliwość rejestracji wideo w trybie pionowym nawet gdy kamera jest ustawiona w pozycji horyzontalnej lub do góry nogami.

WG-M2 pozwala na wybór spośród dwóch możliwości nagrywania – z wykorzystaniem pełnych 204 lub 151 stopni. W drugiej opcji użytkownik może skorzystać z minimalizującej drgania kamery funkcji

Movie Shake Reduction (tu automatycznie zmniejszany jest jednak kąt widzenia). Kamera umożliwia nagrywanie klipów wideo 4K (3840 x 2160 pikseli, w proporcjach 16:9) z prędkością 30 klatek na sekundę (do 25 minut lub do osiągnięcia wielkości 4 GB).

WG-M2 pozwala również na rejestrację wysokiej rozdzielczości filmów przy zachowaniu niskiej kompresji (100Mbps). Dla nagrań w jakości Full HD użytkownik może skorzystać z prędkości 60 kl/s. Do jego dyspozycji są również: tryb filmu poklatkowego, który można przyśpieszyć 30, 60 lub 150 razy w stosunku do standardowej prędkości; tryb Endless Recording, który automatycznie tworzy pliki wideo łączące 5, 10 i 25 minutowe nagrania; tryb High-Speed Movie (maks 4 minuty). Kamerę wyposażono również w port micro-HDMI.

Dzięki zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie aplikacji Image Sync użytkownik może skorzystać z podglądu na żywo zdjęć i filmów (przy ustawieniach nagrywania Full HD (1920 x 1080 pikseli) lub HD (1280 x 720 pikseli, 30 kl/s) oraz z łatwością zarządzać na odległość niektórymi z funkcji kamery – zmienić ustawienie balansu bieli, poziomu ISO czy kompensację ekspozycji. Dzięki aplikacji użytkownik może również przesyłać bezprzewodowo zdjęcia i filmy.

Dodatkowe funkcje:

  • Wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5″
  • Możliwość robienia ultra szerokokątnych zdjęć o kącie widzenia 202 stopni
  • Tryb zdjęć seryjnych do 8 kl/s
  • Zakres ISO od 200 do 6400 (in still-image shooting modes)
  • Kompensacja ekspozycji na poziomie ±2EV
  • Wybór metody pomiaru wielosegmentowy i punktowy
  • Tryb redukcji szumów wiatru
  • Kompatybilność z kartami micro SD, micro SDHC oraz micro SDXC

Sugerowana przez producenta cena detaliczna WG-M2 wyniesie 299 Euro.