ScreenSHU – błyskawiczne udostępnianie zrzutów ekranu z gier

Polski startup wypuścił właśnie nową wersję swojego programu dla graczy.

ScreenSHU zapisuje wszystkie zrzuty ekranu w chmurze oraz udostępnia do nich linki w zaledwie 0,3 sekundy nawet przy rozdzielczości 4K. Zrzuty można w dowolnym momencie edytować poprzez dodawanie tekstów i prostych elementów graficznych oraz rozmywanie dowolnych fragmentów, pomocne zwłaszcza przy ukrywaniu poufnych informacji. Dodatkowo program pozwala na ustawienie hasła dostępu do zrzutu oraz określenie terminu, po którym przestanie być widoczny. Użytkownicy mają też w każdej chwili dostęp do statystyk wyświetleń swoich zrzutów. Ciekawą funkcjonalnością jest także komentowanie zrzutów w czasie rzeczywistym przez oglądających i jej twórców.

Aplikację można już pobrać na stronie http://screenshu.com. Wszyscy, którzy dokonają darmowej rejestracji, otrzymają sześciomiesięczny dostęp do konta bez limitów. Po sześciu miesiącach twórcy wprowadzą ograniczenia w postaci limitu liczby screenshotów w cyklu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym – te kwestie zostaną dokładnie określone po przeanalizowaniu danych, jednak ograniczenia te mają być nieodczuwalne dla przeciętnego gracza. Sama aplikacja jest i ma pozostać darmowa – w przyszłości twórcy wprowadzą kilka opcji płatności, które – według zapewnień – nie będą dotyczyć kluczowej funkcjonalności programu.

ScreenSHU pozyskało właśnie dwa miliony złotych od funduszu Inovo, które zostaną przeznaczone głównie na rozwój produktu, w tym dodanie opcji nagrywania video i stworzenie mobilnej wersji aplikacji oraz globalną ekspansję. Rynek gier komputerowych rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego twórcy szacują, że w ciągu roku liczba użytkowników wzrośnie dziesięciokrotnie.