Bestsellerowe „Metro 2033” zostanie zekranizowane!

Hollywood coraz częściej interesuje się przenoszeniem gier na srebrny ekran. Zaledwie przedwczoraj pojawiły się informacje o produkcji filmowych wersji Half-Life'a i Portala, dziś natomiast dowiedzieliśmy się o planach zekranizowania kolejnego, growego hitu.

Postapokaliptyczna wizja Moskwy z powieści Dmitrija Głuchowskiego „Metro 2033” opowiada o losach ludzi chroniących się w podziemiach metra przed skutkami wojny atomowej. Powieść spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i zainspirowała wielu innych pisarzy, do tworzenia swoich opowiadań w uniwersum Głuchowskiego. Sam autor umieścił pełną książkę na własnej stronie internetowej, wzbogacając ją o utwory muzyczne, które pasują do kolejnych rozdziałów.

W 2010 roku 4A Games wydało grę o tym samym tytule, a trzy lata później zaprezentowano jej kontynuację – „Metro: Last Light”. Amerykański serwis „Variety” dotarł do informacji mówiących o współpracy autora powieści z dwoma producentami Hollywood – Michaelem De Lucą („Blade: Wieczny Łowca”, „Kapitan Philips”, „Dracula: Historia Nieznana”) i Stephenem L’Heureux („Sin City 2: Damulka warta grzechu”.

„Moja powieść i ja czekaliśmy 10 lat na ten moment. Byłem wcześniej bardzo ostrożny, jeśli chodzi o oddanie mojego 'dziecka' w ręce Hollywood, ale teraz czuję, że oddaję je pod opiekę dobrych ludzi. De Luca i L’Heureux mają wspaniałą wizję tego projektu i jestem zaszczycony, że będę mógł z nimi pracować.” – powiedział Głuchowski.

Więcej szczegółów na temat produkcji nie zdradzono.

Źródło: PCgamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.