Bladebound – polski swipe & slash już na Androidzie

Polskie studio Artifex Mundi zazwyczaj raczy nas ręcznie rysowanymi grami przygodowymi typu HOPA. Tym razem jednak przygotowało dla graczy coś w zupełnie innym klimacie.

Bladebound początkowo miał być hołdem dla najlepszych gier hack`n`slash, lecz szybko doszliśmy do wniosku, że zupełnie nowa marka studia powinna mieć w sobie coś więcej – mówi Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi. – Dlatego opracowaliśmy oparty na gestach system walki dający ogromną satysfakcję podczas gry na urządzeniach przenośnych, w skrócie – swipe`n`slash – dodaje Tomasz Grudziński.

Fabuła przedstawiona w Bladebound ma swój początek w chwili gdy ostatni z Zakonu Strażników Ostrza – starożytnych wojowników świata – zostaje pokonany przez Wiarołomcę, a kraina ludzi pogrąża się w mroku. Po wiekach bohater powraca by odzyskać swoje dziedzictwo, pomścić poległych braci, przywrócić chwałę Zakonowi i ocalić krainy rozbitego świata. By dokonać upragnionej zemsty gracz musi opanować szereg śmiercionośnych technik walki, nierzadko pozwalających w jednej chwili zdominować pole bitwy. Kolejnym wyzwaniem jest zdobycie lub stworzenie legendarnego oręża dopasowanego do indywidualnego stylu walki. To jednak nie koniec. Gracze przemierzający lądy rozbitego świata mają możliwość wzięcia udziału w cotygodniowych wydarzeniach, które są stworzone z myślą o najbardziej nieustępliwych, wytrwałych wojownikach.

Wraz z rozwojem gry, liczba i różnorodność wyzwań będzie rosnąć. Specjalnie dla ceniących rywalizację graczy już teraz rozwijana jest Arena – lokacja, w której śmiałek musi zmierzyć się w falami coraz silniejszych wrogów i przetrwać jak najdłużej. Poza możliwością zdobycia unikatowego wyposażenia daje to graczom możliwość pięcia się w rankingu wojowników.

Bladebound dostępny jest bezpłatnie na razie wyłącznie dla polskich graczy na Google Play. W komunikacie prasowym twórcy przekazali, że mają mnóstwo pomysłów na rozwój gry i bardzo liczą na odzew rodaków. Więcej informacji na temat Bladbound uzyskać można na oficjalnej stronie gry i Facebooku.
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.