Google zatrudniło… twórcę 4Chana!

Prawie zapomniana sieć społecznościowa Google+ dostanie kolejną szansę. A przynajmniej tak sugeruje samo Google, które właśnie pochwaliło się zatrudnieniem Christophera Poole'a, który jest twórcą słynnego forum obrazkowego 4Chan i który ma postawić Google+ na nogi.

Christopher „Moot” Poole nie będzie jednak próbował odbudować Google+ w formie, jaką pamiętamy. Google chce przemodelować swoją sieć społecznościową, tak aby była atrakcyjna dla „grup ludzi o podobnych zainteresowaniach – od fotografii ulicznej, po blogi kulinarne”. Jednym słowem: Google chce zrobić coś bardziej w stylu portalu Pinterest, niż Facebooka.

Jak z tym zadaniem poradzi sobie Poole? W społeczności 4 Chana – jednego z najbardziej kontrowersyjnych miejsc w sieci „Moot” jest żywą legendą, problem polega jednak na tym, że przez cały czas, kiedy Poole był właścicielem 4 Chana, nie robił właściwie… nic specjalnego. Ot, był właścicielem domeny i serwera, na którym stało sobie bardzo proste i anonimowe forum obrazkowe, które stało się popularne przez to, że nie obowiązywała tam cenzura (nie licząc usuwania postów zawierających obrazki z dziecięcą pornografią).

Poole próbował potem rozkręcić obrazkową sieć społecznościową canv.as, ale projekt ten niestety nie utrzymał się w sieci zbyt długo, a dzisiaj jest już niedostępny. Cóż, może w przypadku Google+ Poole poradzi sobie lepiej. To będzie też pierwszy raz, kiedy 29-letni założyciel 4chana będzie pracował „u kogoś”. Ciekawe, co z tego wyjdzie?

Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.