Kolejna świetna innowacja Samsunga w świecie motoryzacji

Kolejna świetna innowacja Samsunga w świecie motoryzacji

Pamiętacie jeszcze akcję, w której Samsung wyposażył tira w ekran, informujący jadących za nim kierowców, czy można go bezpiecznie wyprzedzić? Akcja nosiła nazwę Samsung Safety Truck i wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie. Nic dziwnego, wprowadzenie tego wynalazku do powszechnego użytkowania rzeczywiście przyczyniłoby się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach:

I oto mamy kolejną innowację koreańskiego producenta, która dotyczy świata motoryzacji, ale tym razem tego poruszającego się na dwóch kołach: motorów, a zwłaszcza skuterów. W największym skrócie, pozwala ona na bezpieczne używanie smartfona w trakcie jazdy dwukołowcem: wygodne odbieranie powiadomień o przychodzących połączeniach telefonicznych, SMS-ach czy nawet mailach, a także korzystanie z innych przydatnych funkcji telefonu, takich jak nawigacja GPS. Co ciekawe, komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez Wi-Fi, a nie Bluetooth. A wszystko to na wygodnym, zintegrowanym z szybą-owiewką wyświetlaczu, przypominającym samochodowe rozwiązania typu head-up.

Warto dodać, że tego typu rozwiązania prezentowały już wcześniej inne firmy, takie jak Reevu czy BMW, ale opierały się one bardziej na przerobionym, “inteligentnym” kasku, a nie owiewce. Dlatego rozwiązanie Samsunga może się podobać – jest zintegrowane bezpośrednio z pojazdem i wydaje się stosunkowo proste w implementacji. Naszym zdaniem naprawdę nadaje się do tego, by jak najszybciej wprowadzić je do powszechnego użytku. A jakie są Wasze opinie na ten temat?