Polski DESK.WORKS osiągnął wartość 35 mln złotych

W ciągu 3 miesięcy od debiutu.

W grudniu ubiegłego roku, poznański startup wprowadził na rynek aplikację mobilną DESK.WORKS która umożliwia rezerwację tymczasowych miejsc pracy w biurach na całym świecie. Wystarczy kilka kliknięć, aby wynająć biurko w Berlinie, Sao Paulo, w Singapurze czy w Nowym Jorku. Aplikacja jest intuicyjna i przeznaczona zarówno dla osób szukających miejsca pracy, jak i dla tych, które chcą zaoferować swoje biura do czasowego lub długoterminowego wynajmu. Ceny za wynajem są konkurencyjne i co najważniejsze stałe – zawsze wynoszą 20 USD dziennie i 390 USD miesięcznie, niezależnie od kraju w którym się znajdujesz. Przykładowo, poza aplikacją DESK.WORKS, średnia cena za biurko wynosi w Wielkiej Brytanii już 52 USD (36 GBP) dziennie i 473 USD miesięcznie (328 GBP), w Stanach Zjednoczonych to 30 USD za dzień i 425 opłaty miesięcznej.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy od wejścia na rynek, zdobyliśmy ponad 3500 Klientów i 250 lokalizacji w 35 krajach świata – mówi założyciel i CEO DESK.WORKS Waldemar Ariel Gala. – Nasz startup wyceniany jest na ponad 35 milionów złotych i jest jedną z najszybciej rosnących aplikacji w Europie.

Badanie „Polskie Startupy 2015” wskazuje, że najbardziej popularne branże wśród polskich młodych przedsięwzięć to: aplikacje mobilne, handel elektroniczny (e-Commerce) oraz usługi (Web Service). Aplikacja coworkingowa, może więc okazać się znakomitym pomysłem na biznes. Dlaczego? Według najnowszego badania „Global Coworking Survey” magazynu Deskmag – pod koniec 2016 roku liczba przestrzeni coworkingowych na świecie wzrośnie do 10 000, a liczba osób pracujących w takim modelu zwiększy się o 15%.

Dziś coraz więcej osób wykonuje wolny zawód, pracuje na własny rachunek. Nie ma barier i ograniczeń terytorialnych. Nasz pomysł był prosty – stworzyć darmową aplikację, która automatycznie zweryfikuje lokalizację i umożliwi szybkie wyszukanie „biurka” w najbliższej okolicy – mówi CMO DESK.WORKS Mariia Chudy. Już wkrótce wprowadzimy kolejny update, który umożliwi filtrowanie ofert i wybór miejsc z dostępnym parkingiem dla rowerów, miejscem dla dziecka lub z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych – dodaje M. Chudy