Razer Ripsaw: karta do strumieniowania gier

Razer Ripsaw to karta przechwytująca obraz i dźwięk z komputera. Bez dedykowanego hardware’u do strumieniowania, za wszystkie instrukcje dotyczące przechwytywania obrazu i dźwięku odpowiada nasz komputer, przez co wymagania sprzętowe do płynnego strumieniowania najnowszych gier, w najlepszej jakości stają się bardzo wygórowane, a co za tym idzie – nie wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił na Twitchu lub innej platformie, dysponują sprzętem, który mógłby im na to pozwolić.

Razer wie o tym doskonale, dlatego też producent stworzył kartę umożliwiającą strumieniowanie. Oznacza to, że po wyjęciu z pudełka, podłączenia jej złączem USB 3.0 do komputera i skonfigurowaniu oprogramowania do streamingu, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w show biznesie. Oczywiście oprócz karty potrzebny jest też pecet, na którym można pograć, ale to akurat podstawa u graczy.

Karta radzi sobie z przechwytywaniem obrazu w 60 klatkach, w rozdzielczości 1080p. Jest to chociażby obecny, najwyższy format na YouTube, więc z Ripsaw mogą korzystać doświadczeni streamerzy bez obawy, że karta pogorszy jakość ich nagrań oraz amatorzy, którzy będą chcieli wydać 180 dolarów (obstawiamy, że polska cena będzie w przedziale 700-800zł) na dodatkowy gadżet.

To już kolejne urządzenie do tworzenia treści multimedialnych od Razera. Razem z kamerą Stargazer i mikrofonem Seiren, Razer buduje sobie bardzo mocne portfolio, jeśli chodzi o sprzęt do strumieniowania. A strumieniowanie gier i innych treści rozrywkowych staje się coraz bardziej popularne i przyciąga coraz więcej osób, które rzecz jasna potrzebują dobrego sprzętu. Ktoś tu zarobi dużo pieniędzy.