Sulon Q – gogle dla tych, którzy nie mogą wybrać między AR i VR

Producenci stawiają zazwyczaj tylko na jedną technologię - mamy zatem albo gogle do wirtualnej rzeczywistości np. Oculus Rift, albo gogle do rozszerzonej rzeczywistości, w której cyfrowe obiekty nakładane są na obraz z kamery np. HoloLens od Microsoftu. A co powiecie na urządzenie typu all-in-one?
Wczoraj pisaliśmy o tym, że AMD ma już 83% udziałów w rynku urządzeń VR. Dziś prezentujemy jedno z najnowszych urządzeń wyposażonych właśnie w układ tego producenta. Sulon Q to gogle niezwykłe – po pierwsze są w pełni samodzielne. Nie wymagają podłączenia do komputera i nie korzystają z ekranu smartfona. Po drugie zaś oferują zarówno technologię VR jak i AR, co otwiera przed developerami szereg nowych możliwości. Zobaczcie np. demonstracyjny pokaz poniżej, który rozpoczyna się w rozszerzonej rzeczywistości. Początkowo stoimy we własnym pokoju, a w powietrzu unosi się książka o Jasiu i Magicznej Fasoli. Gdy ziarna zostają rzucone na podłogę, fasola rośnie w zawrotny tempie i „przebija” się przez nasz sufit. Gdy przez dziurę sięga po nas olbrzym, przenosimy się płynnie do wirtualnego świata.

Oprócz procesora AMD FX-8800P znajdziemy tu także kartę graficzną Radeon R7, 8 GB pamięci RAM, dwa porty USB 3.0, WiFi, Bluetooth, wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oraz 256-gigabajtowy dysk SSD. Gogle wspierają DiretcX 12, Liquid VR oraz Vulkan i technologię mapowania przestrzennego. Potrafią także rozpoznawać gesty użytkownika dzięki czemu możemy liczyć na większą immersję. Sulon Q da się też wykorzystać jako ekran roboczy dzięki integracji z Windows 10. To wszystko brzmi bardzo obiecująco. Premiera urządzenia ma mieć miejsce jeszcze tej wiosny. Cena Sulon Q nie została podana, ale przypuszczamy, że będzie to gadżet zbliżony ceną do Oculus Rifta.

Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.