AMD prezentuje kartę Radeon Pro Duo

AMD prezentuje kartę Radeon Pro Duo

Ekosystem VR stawia niezwykle wyśrubowane wymagania przed sprzętem, ponieważ poza uzyskiwaniem bardzo wysokich osiągów musi on jeszcze pozwalać utrzymywać je na maksymalnym poziomie przez długi czas. Dzięki rozwiązaniom pochodzącym wprost z produktów z rodzin AMD FirePro (profesjonalnych) oraz Radeon (konsumenckich) nowa karta graficzna Radeon Pro Duo z pakietem LiquidVR SDK to najpotężniejsze na świecie rozwiązanie do VR. Celem firmy AMD przygotowującej ten zestaw było rozwiązanie najważniejszych problemów, z jakimi mierzą się deweloperzy, co zostało osiągnięte dzięki bliskiej współpracy z twórcami oraz użyciu technologii AMD LiquidVR minimalizującej opóźnienia i maksymalizującej przepustowość potoku renderującego. Radeon Pro Duo to niezwykle zaawansowana i potężna karta z dwoma układami graficznymi, które dają niespotykaną dotąd moc twórcom oraz odbiorcom wirtualnej rzeczywistości.

AMD Radeon Pro Duo to pierwszy produkt z grupy AMD VR Ready Creator i co ważne platforma wybrana do inicjatywy VR First firmy Crytek. Program ten ma na celu kształcenie nowych talentów na polu rozwoju ekosystemu wirtualnej rzeczywistości poprzez zapewnianie odpowiednich rozwiązań laboratoriom VR w szkołach i uniwersytetach na całym świecie. Jako rozwiązanie, które stanowi pomost między twórcami i konsumentami VR, Radeon Pro Duo to idealna platforma sprzętowa dla utalentowanych adaptów sztuki wirtualnej rzeczywistości.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo jest dostępna do kupienia na całym świecie począwszy od wczoraj. Oferują ją producenci kart oraz integratorzy systemów. Przewidywana cena sugerowana (SEP) wynosi 1499 USD. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: amd.com/radeonproduo.