Chernobyl VR Project z nowym zwiastunem

Z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu gliwickie studio The Farm 51 udostępniło nowy trailer ich wyjątkowej produkcji. Materiał można oglądać w 360-stopniach.

Chernobyl VR Project będzie wirtualną wycieczką po Czarnobylu i Prypeci. Aplikacja została przygotowana z myślą o urządzeniach VR – w pierwszej kolejności pojawi się na Oculus Rifta, w kolejnych miesiącach zadebiutuje na pozostałych platformach.

W dniu wczorajszym odbyła się ukraińska prapremiera aplikacji z udziałem Witalija Kliczko, mera Kijowa, który pomagał w pracach nad oprogramowaniem. – „Polacy zrobili mi ogromną niespodziankę. Jestem synem likwidatora katastrofy i czuję się poruszony, że losy takich ludzi jak mój ojciec spotkały się z zainteresowaniem i zostały przedstawione w tak nowatorski sposób. Wierzę, że dzięki takim aplikacjom jak Chernobyl VR project historię katastrofy i poszkodowanych w niej moich rodaków poznają ludzie na całym świecie.” – powiedział Witalij Kliczko.

– „W The Farm 51 uznaliśmy, że dramatyczna historia katastrofy w Czarnobylu nie powinna być sprowadzona do poziomu gry akcji. Chcieliśmy pokazać, że rodzący się właśnie potężny rynek urządzeń Virtual Reality (VR) może służyć nie tylko rozrywce, ale również poruszaniu spraw ważnych społecznie. Wykorzystaliśmy mechanikę gier komputerowych, by stworzyć pierwszą w historii wirtualną wycieczkę po Czarnobylu i Prypeci w technologii wirtualnej rzeczywistości”.- powiedział Wojciech Pazdur, wiceprezes gliwickiego studia.

Godnym uwagi jest także fakt, że The Farm 51 postanowiło przekazać znaczne części dochodu pochodzącego ze sprzedaży aplikacji (10%, 30% lub 60% w zależności od wersji cenowej) na rzecz fundacji zajmującej się pomocą ofiar katastrofy.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.