Hitbox- największy konkurent Twitcha- rośnie w siłę

Hitbox przyciągnął do siebie miliony streamerów dzięki bardzo dobremu zapleczu technicznemu - jako jedyny serwis streamingowy oferuje rozdzielczość 4K w 60 kl/s. Teraz dzięki umowom ze strategicznymi partnerami będzie w stanie zaprezentować swoją jakość w e-sporcie.

Dwie nowe umowy obejmują dwuletni kontrakt na nadawanie wszystkich wydarzeń organizowanych przez ESL, a także ekskluzywne prawa do streamowania DreamHacków (festiwali komputerowych): rosyjskiego oraz portugalskiego. Dodatkowo Wargaming ogłosił, że to właśnie przy współpracy z Hitbox, 8 oraz 9 kwietnia, będzie transmitował swój największy event e-sportowy w tym roku – World of Tanks Grand Finals, który ponownie odbędzie się w Warszawie.

Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z tak wpływowymi na arenie e-sportowej organizacjami. ESL, DreamHack i Wargaming zapewnią naszej globalnej społeczności unikalne doświadczenia, a jednocześnie umożliwią nam dotarcie do jeszcze większej publiczności z całego świata.” – powiedział Martin Klimscha, CEO i współtwórca Hitbox. „Współpraca z ESL nie mogła dojść do skutku w lepszym momencie. Pozwala nam to na transmisję 10. rocznicy Intel Extreme Masters, najdłużej istniejącego międzynarodowego turnieju e-sportowego. Ponadto przez najbliższe dwa lata będziemy w dalszym ciągu streamować wszelkie wydarzenia ESL. Jej fani nareszcie otrzymają dostęp do najszybszego, najbardziej zaawansowanego czatu i najwyższej jakości streamów video w całej branży.” – zakończył Martin.

Najbliższym wydarzeniem transmitowanym przez Hitbox będą mistrzostwa świata w World of Tank. Jeśli stream przebiegnie bez zarzutów, Twitch może w bliskiej przyszłości utracić ważnych klientów i zdobyć większe zainteresowanie e-sportowców, jak też i samych widzów, którym – co oczywiste – zależy na jak najlepszej jakości transmisji.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.