Nauki historii przez grę

Różne rocznice można uczcić na różne sposoby. Jutro przypadają 82 urodziny Jurija Gagarina, który był pierwszym człowiekiem w przestrzeni kosmicznej. Z tej właśnie okazji studio InnoGames chce uczcić pamięć o astronaucie poprzez serię wydarzeń w swojej grze Forge of Empires, które rozpoczną już dzisiaj.

Gracze mogą poczuć się jak prawdziwi odkrywcy, brnąc przez kolejne epoki w Forge of Empires, w którym nauka i rozwój technologiczny są równie ważne, co potęga militarna. Dzięki eventowi Jurija Gagarina, który będzie odbywał się od 8 do 15 kwietnia, InnoGames przekaże im sporą dawkę wiedzy o tym legendarnym bohaterze poprzez 11 zadań. Gracze podczas wykonywania kolejnych zadań zapoznają się z ciekawymi faktami z życia astronauty.

„Ostrożnie dobieramy kolejne historyczne postacie, których sylwetki przybliżamy graczom. Często są one nieco mniej znane, ale również bardzo ważne dla współczesnego społeczeństwa. Każda z nich przyczyniła się do rozwoju cywilizacji w niezwykle ważny sposób – co jest świetnym nawiązaniem do systemu ewolucji znanego graczom z Forge of Empires. Jurij Gagarin zainteresował nauką oraz eksploracją kosmosu całe pokolenia. Był pionierem, ale również osobą, która według nas zainspiruje naszych graczy”, mówi Manuel Correia, Game Designer gry Forge of Empires.

To nie pierwszy event w Forge of Empires o charakterze edukacyjnym. Graczom przedstawione zostały ciekawostki z życia wielu innych znanych ludzi, którzy na kartach odznaczyli się czymś wyjątkowym. Jedną z tak wyróżnionych przez InnoGames postaci był między innymi Martin Luther King.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.