Nvidia zaprezentuje w czerwcu trzy nowe karty graficzne!

Nvidia zaprezentuje w czerwcu trzy nowe karty graficzne!

Powoli zbliża się czas, w którym zobaczymy nowe karty graficzne z architekturą Pascala, dzięki czemu nowe GPU Nvidii będą pobierać mniej energii i będą rzecz jasna szybsze. Jak na razie informacji o trzech nowych kartach nie ma zbyt wiele, ale oto czego się dowiedzieliśmy:

GTX 1080 oparta będzie na rdzeniu GP104 i dysponować będzie 8GB pamięci GDDR5X – spekuluje się, że przepustowość GDDR5X może wynieść nawet 384GB/s (oczywiście wiele zależy od taktowania) – jeśli to prawda, to granie w wysokiej (4K) rozdzielczości i wyższy framerate przestaną być tak wielkim problemem, jakim są dzisiaj. Przynajmniej jeśli chodzi o VR i te najnowsze, najbardziej wymagające produkcje.

Karta zostanie wyprodukowana z wykorzystaniem 16-nanometrowej litografii FinFET i posiadać będzie 2048 rdzeni CUDA, co w teorii przekłada się na wydajność na poziomie 6,2 TFLOP.

GTX 1070 wykorzystywać będzie zwykłą pamięć GDD5 i podobną liczbę rdzeni do tej, którą znaleźć można obecnie w GTX 970 i 980 (1664).

Jeśli chodzi o wersję 1080Ti to na razie nie wiemy o niej absolutnie nic. Zresztą powyższe informacje o dwóch pozostałych modelach to jak na razie czyste spekulacje, którymi musimy zadowolić się czekając na czerwcową premierę nowych GPU od Nvidii.