Prima Aprilis: 10 najlepszych żartów technologicznych

Mimo że to właśnie wczoraj odbyło się kilka naprawdę ważnych i prawdziwych premier, takich jak nowa rodzina procesorów Intela czy Tesla Model 3, media technologiczne obfitowały również w informacje o bardzo primaaprilisowym charakterze. My przygotowaliśmy zatem subiektywny wybór 10 najlepszych – naszym zdaniem – żartów, przy czym największą trudność sprawiło nam właśnie to ograniczenie do 10.

Kolejność jest przypadkowa. Nie sugerujemy bynajmniej, że żart nr 1 jest najlepszy ze wszystkich, a nr 5 lepszy od nr 7. Cała dziesiątka wywołała wczoraj uśmiech na wielu twarzach – i o to przede wszystkim chodzi!

1. Odpowiedź Apple na Raspberry Pi

Wejście Apple Device – bo tak nazywa się to urządzenie – na rynek tanich, otwartych platform komputerowych to prawdziwa rewolucja, która niewątpliwie zagrozi dominacji urządzeń Raspberry. Moc nadgryzionego jabłka zmiecie malinkę z powierzchni ziemi! Trzeba przyznać, że redaktorzy hackaday.com naprawdę się napracowali – na zdjęciach widzimy nie tylko urządzenie, ale mamy także zrzuty ekranowe z programowania czy wyniki pomiarów wydajności.

Zapowiada się niesamowity produkt!

2. Drukarki Epsona sterowane głosem

Powiedzmy sobie szczerze – właśnie na taką funkcjonalność wszyscy czekaliśmy i ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie, dlaczego wiele osób wciąż używa zamierzchle tradycjonalistycznych przycisków Drukuj czy skrótu Ctrl+P.

Od 1 kwietnia, przynajmniej jeśli chodzi o Epsona, będzie inaczej, a wszystko to dzięki funkcji Voiceover. Szczegóły wyjaśni Wam poniższy slajd:

3. Aż dwa nowe Google Cardboard!

Jeśli chodzi o rzeczywistość wirtualną, Google zdecydowanie nabiera ostatnio coraz większego rozpędu i puszcza wiatry w żagle. Wczoraj ogłoszono wprawdzie także niezbyt zręcznie wprowadzoną innowację do poczty Gmail, ale to właśnie na Cardboardach, czyli Google’owych goglach do oglądania rzeczywistości wirtualnej, warto się skupić.

Po pierwsze, chodzi o rewolucyjny, NIE wymagający smartfona model Google Cardboard Plastic. Tego poziomu realizmu obrazu nie zapewniał do tej pory żaden producent!

Po drugie, mieliśmy też wczoraj okazję poznać pierwsze na świecie gogle VR dla tabletów. Jak to możliwe, że nikt do tej pory jeszcze na to nie wpadł!?!?!?

4. Plecak pogromcy duchów od Sony

Ten zaprezentowany wczoraj projekt zdobywa w naszym małym rankingu pierwszą nagrodę w kategorii maksymalnego nagromadzenia trudnych, ale dobrze brzmiących terminów technologicznych na każdą sekundę prezentacji. Proton Pack to niewątpliwie dopracowane urządzenie, pokazane nam w końcu po trzydziestu latach badań. Zawiera synchrotron, wodorowe komórki plazmowe i zbiorniczki z ciekłym helem. A wszystko to po to, by (w 960 kl./s) zarejestrować to, co dzieje się w równoległych i alternatywnych wymiarach!

5. Nowy rodzaj filtra fotograficznego

Tym razem za pomysłem stoi nie duży koncern, ale fotograf Jeffery Luhn, który – jak się domyślamy – miał po prostu ochotę zgolić brodę. Zresztą, jakie tam zgolić! Przecież film nie może kłamać! Udało mu się opracować kosztujący jedyne 50 dolarów nowy rodzaj filtra fotograficznego, usuwającego z twarzy niepotrzebne owłosienie.

Czy to działa? Jeszcze jak! Zobaczcie:

6. Pierwsze na świecie gogle VR dla psów – od HTC

Zdjęcie mówi wszystko. Vive DOGE zawiera zestaw aplikacji, które pokocha twój pies – i to z wzajemnością. Wśród nich między innymi aportowanie wirtualnego patyka i tarzanie w cyfrowej padlinie.

Aha, jeszcze jedno. W planach jest też podobno dodatkowy kontroler do gogli – Vive SAUSAGE for DOGE. Aż się chce zamerdać ogonem…

7. Kocie tablety od Lenovo

Żeby nie było, że tylko psy – Lenovo stworzyło swój nowy produkt wyłącznie z myślą o kotach. Wśród ciekawszych funkcji warto wymienić funkcję rozpoznawania miauczenia, wbudowany skaner odcisków łap oraz tryb pracy symulujący (przynajmniej trochę) karton.

Na trop tego genialnego urządzenia wpadli redaktorzy Windows Central.

8. Wiedźmin III, że koń by się uśmiał

A konkretniej: Płotka. Zobaczcie, jak profesjonalnie CD Project RED podchodzi do kwestii OBNIŻANIA jakości swoich produktów! W imię słusznej sprawy, oczywiście:

9. Drony przewożące ludzi

Japońska korporacja taksówkarska zaprezentowała pomysł, na który wszyscy czekaliście. Nareszcie zamawiając taksówkę będziecie zupełnie niezależni od miejskich korków czy kluczenia obwodnicami. Do celu zawiezie (zaleci) Was specjalny taksówkarski dron.

Tylko… trzymajcie się mocno.

10. Rusza pierwszy sezon Gwiezdnych Wojen!

Netflix i Lucasfilm już 4 maja rozpoczynają emisję nowego serialu Star Wars – Fury of Maul. Niech moc będzie z nami…