Samsung Galaxy S7 to najlepszy smartfon do gier

Nowy topowy smartfon koreańskiego producenta to konstrukcja udana pod wieloma względami: rejestruje świetne zdjęcia i filmy, oferuje szybkie połączenie z internetem, nie straszne są mu deszcz czy zachlapanie. Lecz dobrze jest pamiętać o jeszcze jednej rzeczy: to najlepszy obecnie smartfon do mobilnego gamingu!

Po pierwsze wydajność

Samsung Galaxy S7 wyposażony jest w jeden z najmocniejszych i najlepszych procesorów mobilnych, jakie obecnie są w sprzedaży. Przekłada się to na najwyższą możliwą wydajność i gwarancję, że da się na nim grać we wszystkie dostępne obecnie gry.

Sercem telefonu jest układ Exynos 8890, wykonany w procesie 14 nanometrów i zbudowany w oparciu o osiem rdzeni. Cztery z nich to wydajne Exynos M1 (z taktowaniem 2,3 GHz), natomiast cztery pozostałe dbają o dłuższą pracę urządzenia przy niższym obciążeniu – Cortex-A53 (z taktowaniem 1,6 GHz). Wspomagają go aż 4 GB pamięci RAM typu LPDDR4 i bardzo wydajny układ graficzny Mali-T880 (MP12). To niezwykle mocna konfiguracja sprzętowa, która z jednej strony oferuje niesamowity komfort użytkownikowi Galaxy S7, a z drugiej – niezrównaną satysfakcję z grania na najwyższym poziomie.

Warto wspomnieć także o pamięci, w której przechowywane są gry. Wbudowane 32 GB to już sporo, ale jeśli ktoś chciałby zainstalować naprawdę dużo aplikacji, może rozszerzyć pamięć za pomocą karty Micro SD. Maksymalna dostępna pojemność to 200 GB – miejsca na gry z pewnością wtedy nie zabraknie.

Po drugie ekran

Wszystkie osoby testujące Samsunga Galaxy S7 są zgodne, że został on wyposażony w jeden z najlepszych ekranów, jakie kiedykolwiek widzieli. 5,1-calowy wyświetlacz wykonany jest w technologii Super AMOLED, co zapewnia niezwykłą głębię czerni, świetny kontrast i wspaniałe nasycenie kolorów.

Do tego dochodzi niezrównana rozdzielczość 1440×2560 pikseli, przekładająca się na gęstość na poziomie 577 ppi. Zapewnia to niespotykaną wręcz szczegółowość obrazu i pewność, że wszelkie napisy czy detale w grach będą doskonale widoczne i czytelne.

Maksymalna jasność ekranu to aż 485 cd/m2 – jeśli będziemy chcieli grać na Galaxy S7 przy silnym oświetleniu zewnętrznym, nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Po trzecie akumulator

Potężny akumulator o dużej pojemności 3000 mAh pozwala na swobodne, aktywne używanie smartfona przez dwa dni. W przypadku używania go jako źródła rozrywki ten czas się skraca, ale nadal pozostaje imponująco długi: w przypadku oglądania filmów wideo czy grania w mobilne gry wynosi około kilkanaście godzin.

W praktyce oznacza to, że użytkownik Samsunga Galaxy S7 może na nim grać gdzie chce i kiedy chce – to wolność, jakiej nie zaoferuje żaden komputer czy konsola do gier.

Po czwarte specjalne aplikacje

Mobilny gaming to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rynku związanego z grami – wciąż pojawiają się nowe, świetne tytuły, popularyzuje się też coraz mocniej granie w sieci. We wszystkich tych zastosowaniach Galaxy S7 sprawdzi się znakomicie, ale nie są to jego jedyne zalety od strony software’owej.

Mocnym punktem smartfona są dwie, specjalne, dedykowane aplikacje: Game Launcher i Game Tools. Game Launcher stanowi z jednej strony centrum zarządzania wszystkimi grami zainstalowanymi na smartfonie, ułatwiając kontrolę nad nimi i zachowanie porządku. Ale to nie wszystko – najciekawszą funkcją tego programu jest możliwość definiowania, w jakim trybie uruchamiane są poszczególne gry. Możemy zdecydować się na grę przy najwyższych możliwych ustawieniach grafiki (Galaxy S7 da sobie z tym bez problemu radę), ale jeśli pozostajemy długo z dala od źródła energii, możemy też zdecydować się na tryb pozwalający na wolniejsze zużywanie zapasów przechowywanych w akumulatorze urządzenia.

Natomiast Game Tools to rewelacyjna aplikacja dla tych, którzy chcą dzielić się przebiegiem swoich mobilnych rozgrywek z innymi. Pozwala na nagrywanie filmów z gier, przy czym bardzo ciekawy jest sposób, w jaki możemy to realizować. Do wyboru mamy bowiem zapis naszego komentarza do przebiegu gry lub też po prostu rejestrację muzyki i odgłosów ze świata gry.

Efekt

Wszystko to sprawia, że smartfon Samsung Galaxy S7 może być uważany za najlepszy dostępny obecnie dla osób zainteresowanych mobilnym gamingiem. Oferuje niesamowitą wydajność i wypływający z niej komfort, a także wspaniałe odczucia podczas gry. Co ważne, jego użytkownik zachowuje pełną swobodę: może grać naprawdę tam, gdzie chce i kiedy tylko ma na to ochotę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.