Samsung Gear Fit 2 i Gear IconX: nowa opaska i mikrosłuchawki

Oryginalna opaska Samsung Gear Fit zadebiutowała w 2014 roku, a więc “wieki temu”, patrząc z perspektywy tempa zmian na rynku elektroniki ubieralnej. Wygląda jednak na to, że wkrótce doczekamy się oficjalnego debiutu jej następczyni o łatwej do przewidzenia nazwie Samsung Gear Fit 2. A na razie doczekaliśmy się debiutu nieoficjalnego.
Samsung Gear Fit 2 i Gear IconX: nowa opaska i mikrosłuchawki

Samsung Gear Fit 2 wygląda podobnie do swojej poprzedniczki, choć wydaje się jeszcze bardziej wygięta i lepiej dopasowana do ręki. Najważniejszą zmianą ma być jednak wbudowany moduł GPS, uniezależniający opaskę od wskazań smartfona, a z drugiej strony poprawiający dokładność pomiarów i wskazań.

Nam ciekawsza wydaje się jednak para słuchawek Bluetooth o nazwie Samsung Gear IconX. Po pierwsze dlatego, że mają być odporne na zabrudzenia i wodę. Po drugie – bo będą miały bardzo ciekawą funkcjonalność. Oprócz funkcji odtwarzania dźwięków przesyłanych z podłączonych do nich urządzeń będą mogły pracować jako samodzielny odtwarzacz muzyki (wbudowana pamięć flash o pojemności 4 GB), a równocześnie pełnić będą podobną do opaski rolę urządzenia śledzącego naszą aktywność fizyczną i współpracującego z nami podczas treningów. Obsługa słuchawek ma się odbywać za pośrednictwem dotyku.

Nie znamy jeszcze cen ani dat oficjalnego debiutu obu urządzeń. No i pamiętajcie, to nie jest na razie oficjalna premiera, więc do podawanych poniżej informacji technicznych należy podchodzić z pewnym dystansem.