Steam stanie się w tym roku wypożyczalnią filmów!

Uruchomiona ponad dekadę temu platforma Steam znana była do tej pory jako największy cyfrowy sklep z grami komputerowymi na Świecie. Już wkrótce może się to jednak zmienić dzięki umowie, jaką Valve podpisało z wytwórnią filmową Lionsgate.

Dzięki podpisanej umowie, platforma Steam stanie się… ogromną wypożyczalnią filmów wytwórni Lionsgate. Pełnej listy produkcji nie znamy, jednak skoro nie zabrakło na niej takich kasowych hitów jak Igrzyska Śmierci, Piła, czy Zmierzch, możemy chyba założyć, że Lionsgate podchodzi do całej sprawy poważnie i chce, aby na Steamie znalazły się wszystkie filmy, którymi warto się pochwalić.

Model dystrybucji filmów to nic innego, jak cyfrowa wypożyczalnia wideo. Chcecie obejrzeć Igrzyska Śmierci? Kosztować to będzie 3,5 brytyjskiego funta. Po uiszczeniu opłaty film dostępny będzie na waszym koncie Steam przez 30 dni. Jednak po jego pierwszym uruchomieniu, otrzymacie dokładnie 48 godzin, żeby skończyć go oglądać. Potem zniknie.

Filmy dodawane będą stopniowo i jak na razie wygląda na to, że pierwsza fala produkcji Lionsgate, które trafią na platformę Steam nie będzie za bardzo imponująca (powyższy zrzut nie powinien pozostawić żadnych złudzeń).

Pozostaje też pytanie, czy model wypracowany przez Lionsgate i Valve przyjmie się w obecnych czasach. Wypożyczenie pojedynczego filmu ze Steama kosztuje połowę miesięcznej opłaty za abonament w serwisie Netflix. Kolejną sprawą jest to, czy do Lionsgate dołączą inne wytwórnie, które będą chciały oferować swoje produkcje w serwisie Steam.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.