Tak wygląda pierwsze MMO VR

W lutym bieżącego roku japoński oddział IBM zapowiedział Sword Art Online: The Beginning, MMO rozgrywające się w wirtualnej rzeczywistości oparte na popularnym anime. Dziś możemy podejrzeć jak wyglądały testy alpha tej produkcji.

Sword Art Online opowiada historię 16-letniego chłopaka – maniaka gier komputerowych -, który zostaje pewnego dnia uwięziony w świecie gry razem z tysiącem innych osób. By się z niej wydostać musi ją ukończyć. Fabuła anime idealnie wpasowuje się w grę MMO, która jako pierwsza korzystać będzie z wirtualnej rzeczywistości.

W ubiegłym miesiącu w Tokio odbyły się testy alpha tej produkcji. Do studia zaproszono wybranych 200 graczy, których modele ciała zostały zeskanowane do gry. Następnie każdy gracz umieszczony został na bieżni, przenoszącej ruchy nóg do wirtualnej rzeczywistości. Na oczach uczestników wylądowały Oculus Rifty, natomiast za kontrolę postaci odpowiadały ruchy dłoni odczytywane przez Kinecta, Leap Motion i Ovrvision. Twórcy planują całkowicie zrezygnować z tradycyjnych kontrolerów na rzecz systemu gestów.

Tu rodzi się jednak obawa, czy gracze będą musieli zakupić do gry wszystkie opisane wyżej sprzęty. Jeśli tak, pierwsze MMO VR może okazać się frajdą wyłącznie dla największych fanów tej serii. Póki co nie wiadomo kiedy SAO: The Beginning zadebiutuje na komputerach PC. Biorąc pod uwagę poziom jakościowy zaprezentowany w testach może upłynąć jeszcze dobrych kilka lat, zanim gra będzie ukończona.

Źródło: wccftech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.