Dwa klasyki Atari zostaną zekranizowane

Gdy mówimy o filmowych adaptacjach gier na myśl przychodzą od razu ekranizacje wysokobudżetowych i stosunkowo nowych produkcji, takich jak "Uncharted", "World of Warcraft" czy "Assassin's Creed". Tymczasem Atari postanowiło sięgnąć do swoich korzeni.

W ostatnim czasie Hollywood dość aktywnie zabiera się za adaptacje gier. Tylko w tym roku zobaczymy w kinach dwie duże ekranizacje – „World of Warcraft” i „Assassin’s Creed”. Myśląc o tych tytułach nie mamy problemu, by wyobrazić je sobie w filmowej wersji. A co powiedzielibyście na ekranizacje klasyków z lat ’80?

Atari podpisało właśnie umowę z producentem Emmet/Furla/Oasis Films (odpowiedzialego za m.in. „Rambo”, „Escape Plan”, „Alex Cross”, „Amityville”) dotyczącą ekranizacji dwóch gier – Centipede i Missile Command. Tytuły te z pewnością znane są graczom, ale ze względu na ich stricte arcadowy charakter trudno wyobrazić sobie jak mogłyby wyglądać na srebrnym ekranie. Żadne szczegóły na temat obsady, reżyserii czy daty premiery nie zostały jeszcze ustalone, więc może minąć wiele lat zanim zobaczymy je w kinach.
Centipede zadebiutowało na automatach w 1980 roku. Akcja gry toczyła się na ekranie wypełnionym grzybkami. Rolą gracza było zestrzelenie tytułowej stonogi i innych robaków. Z kolei w Missile Command gracz odpiera atak Obcych wykorzystując system obrony antyrakietowej. Gra doczekała się konwersji na PC w roku 1999, jednak nie odniosła już takiego sukcesu jak oryginał z lat ’80. W obie gry można dziś zagrać w przeglądarce pod tymi linkami (Centipede, Missile Command)
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.