Równie dobrego soundbara Samsung w swojej ofercie nie miał nigdy

Równie dobrego soundbara Samsung w swojej ofercie nie miał nigdy

To już kolejny zestaw audio, który powstał w Samsung Audio Lab w Kalifornii. W skład zestawu wchodzi listwa głośnikowa z dziewięcioma głośnikami oraz bezprzewodowy aktywny subwoofer z membraną o średnicy 8 cali. Całość tworzy system typu 5.1, który generuje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 350W. Każdy z 9 głośników wbudowanych w poziomą listwę soundbara posiada swój dedykowany wzmacniacz.

Soundbar został wyposażony w szereg technologii optymalizacji dźwięku. Dźwięk w jakości HD z próbkowaniem 192 kHz/24-bit i funkcja Surround Sound Expansion do nich należą. Urządzenie oferuje 5 trybów przetwarzania dźwięku (DSP): muzyka, kino, głos, sport oraz tryb nocny.

Soundbar HW-J8500 pozwala nam odtwarzać muzykę z różnych źródeł, takich jak telewizor, urządzenia mobilne czy też serwisy streamingowe. Można go podłączyć do domowej, bezprzewodowej sieci W-Fi, wykorzystując aplikację Samsung Multiroom do zarządzania muzyką w domowym systemie audio. Aplikacja Multiroom na urządzenia mobilne i smartwatche pozwoli w pełni wykorzystać możliwości urządzeń Samsung audio. Posłuży za program do obsługi plików i różnorodnych serwisów streamingowych, a także umożliwi sterowanie soundbarem czy systemami Multiroom. Wystarczy tylko wstępne sparowanie urządzeń, aby można było szybko włączać i odtwarzać muzykę na soundbarze przy pomocy telefonu.

HW-J8500 posiada także wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu możemy bezprzewodowo połączyć soundbar z dopasowanym do niego telewizorem, korzystając z funkcji TV SoundConnect. Soundbar o aluminiowym wykończeniu jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (HW-J8500) oraz srebrnej, oznaczonej symbolem HW-J8501. Urządzenie zostało zaprojektowane pod względem stylistyki do współpracy z sztandarowymi, zakrzywionymi modelami telewizorów Samsung SUHD i UHD o przekątnej 65 i 78. W przypadku montażu na ścianie poziomą listwę głośnikową można podwiesić pod telewizorem, wykorzystując specjalny uchwyt znajdujący się w zestawie z soundbarem.