Tak wygląda rozgrywka w Gran Turismo Sport

W kolejną część kultowej serii gier wyścigowych zagramy już w listopadzie.

Gran Turismo Sport nie będzie tak naprawdę pełnoprawną częścią serii, a jedynie spin-offem mającym usatysfakcjonować graczy przed premierą Gran Turismo 7. Gra pojawi się 17 listopada na konsolach PS4 i – co dość istotne – będzie na starcie oferować tryb VR.

Jeśli chodzi o samochody, znajdziemy tu 140 aut drogowych m.in. LaFerrari’13, Mazda Roadster S (ND) ’15, Mercedes AMD GT S’14 i Ford Mustang GT Premium Fastback’15. Oprócz nich znajdziemy także auta koncepcyjne opracowane przez projektantów z całego świata – Bugatti, Volkswagen, Peugeot- z myślą o nowej odsłonie serii.

A co z trasami? W planach jest 19 lokacji i 27 układów – zarówno tych znanych fanom serii jak np. North Loop, jak i zupełnie nowych takich jak Tokyo Expressway wzorowany na jednej z tokijskich autostrad czy owalny półmilowy tor Northern Isle Speedway znany w kręgu amerykańskich zawodów motorowych.

W sieciowym trybie sportowym gracze będą mogli brać udział w dwóch imprezach rangi mistrzostw świata licencjonowanych przez FIA (Fédération Internationale de l’Automobile), organizowanych równolegle. Pierwsza z nich to puchar krajów, w którym gracze reprezentują swoje kraje. Drugi to puchar producentów, w którym gracze wybierają swoją ulubioną markę i rywalizują w jej barwach. Radości dostarczają wyłącznie wyścigi. Gracze mogą kibicować swojemu krajowi lub ulubionemu producentowi, oglądając transmisje na żywo z wyścigów. Zwycięzcy mistrzostw zostaną nagrodzeni podczas ceremonii wręczenia nagród FIA, tak samo jak prawdziwi kierowcy. Będzie to historyczny moment – gra wideo oficjalnie stanie się częścią sportu motorowego.

Po raz pierwszy w serii pojawi się tryb „Krajobrazy”, w którym do użytku gracza oddane zostanie 1000 lokalizacji, na tle których będą mogli umieszczać swoje samochody, a następnie fotografować je. Nie zabraknie także trybu fotograficznego, który upamiętni najlepsze zmagania na torze.