Alienware prezentuje nowe komputery pod VR

Alienware prezentuje nowe komputery pod VR

Alienware Aurora mimo zmniejszonych w stosunku do poprzednika wymiarów, zyskała większą wydajność. Komputer wyposażono w najnowsze procesory Intela (do i7-6700K) i karty graficzne GeForce (możliwość zaimplementowania dwóch kart; do modelu GTX 1080) oraz kości pamięci HyperX. Oprócz chłodzenia cieczą możemy tu także liczyć na oprogramowanie AlienFX do niestandardowego oświetlenia czy Alienware Command Center – aplikację pozwalającą na zmianę ustawień tabliczki dotykowej czy chociażby planów zasilania. Aurora pojawi się w sprzedaży pod koniec lipca w cenie zaczynającej się od 799 dolarów.

Desktop Alienware Alpha dzięki niewielkim gabarytom i ponadczasowemu wzornictwu, idealnie sprawdzi się w charakterze komputera do gier podłączonego na przykład do telewizora w salonie czy w każdym innym pomieszczeniu, gdzie jedną z kluczowych roli odgrywa powierzchnia zajmowanego przez urządzenie miejsca. Komputer wyposażony został między innymi w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX960 z 4GB pamięci GDDR5 (ponad 60% wydajniejsza od poprzedniej generacji 1 ) wspieraną przez wydajny procesor Intela i 16 GB pamięci RAM. Urządzenie trafi do sprzedaży 16 lipca w cenie od 499 dolarów.

Jeden z najwydajniejszych komputerów dla graczy na świecie po raz kolejny pojawił się w nowej odsłonie na targach E3. Pełnowymiarowy dekstop Alienware Area-51 został wyposażony w najlepsze, dostępne na rynku podzespoły, czyli bardzo wydajne procesory Intel Core i7 Broadwell-E oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce Pascal. Dzięki wysokiej wielozadaniowości, wspomniane podzespoły są w stanie zagwarantować w pełni komfortową obsługę najnowszych produkcji growych, a w tym tytułów stworzonych w technologii VR. Co ważne, obudowa komputera Alienware Area-51 została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł w każdej chwili jeszcze bardziej zwiększyć wydajność desktopa poprzez zaimplementowanie chociażby dwóch dodatkowych kart graficznych czy dodatkowej ilości pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie wyposażono także w system chłodzenia cieczą. Area-51 pojawi się w sprzedaży od 12 lipca w cenie zaczynającej się od 699 dolarów.