CD Projekt RED zapowiada darmowego Gwinta!

Co jakiś czas, któryś z producentów decyduje się utworzyć dla swojej marki odmianę gry karcianej. Zazwyczaj – z marnym skutkiem. Gwint to jednak zupełnie co innego. Wymyślona przez CD Projekt Red mini-gra w Wiedźminie 3 spotkała się z wielkim entuzjazmem graczy. Nic zresztą dziwnego – cechują ją proste zasady, a kolekcjonowanie kart ulubionych bohaterów o unikalnych właściwościach i budowanie własnej talii w tym przypadku naprawdę miało sens.

Podczas konferencji Microsoftu zapowiedziano niezależną, zupełnie nową wersję Gwinta, która została przygotowana z myślą o komputerach PC i konsolach nowej generacji. Gra będzie darmowa, ale znajdą się w niej mikropłatności. Zasady w dużej mierze pozostaną bez zmian, jednak całość ma być bardziej dopasowana pod sieciowe zmagania. Karty doczekają się także nowej oprawy audio-wizualnej.

Już teraz posiadacze komputerów PC i konsol Xbox One mogą zapisać się do zamkniętych testów beta, które mają wystartować w niezbyt odległej przyszłości. Wraz z upływem czasu twórcy mają aktualizować grę dodając do niej nie tylko nowe karty, ale też tryby gry – m.in. tryb kampanii dla pojedynczego gracza. Biorąc pod uwagę popularność Gwinta, Hearthstone powinien zacząć się bać…