E3 2016: Telltale Games odkrywa karty

Pierwsza część The Walking Dead od Telltale Games zmieniła nieco oblicze gier przygodowych. O tej grze mówiono tygodniami, dzielono się emocjami po każdym epizodzie i wspólnie przeżywało śmierć ulubionych bohaterów. Drugi sezon wypadł równie dobrze, więc jest duża szansa na to, że trzeci sezon tej dramatycznej opowieści będzie także udany.

Twórcy nie zdradzili szczegółów gry, ale krótki zwiastun pokazuje nam wyraźnie, że ponownie naszą protagonistką zostanie Clementine. Dziewczynka wyraźnie podrosła od ostatniego sezonu, co otwiera szereg nowych dylematów moralnych. Jak nastolatka radzi sobie w świecie bez przyszłości? Czy znajdzie miejsce na miłość? Czy może żywe trupy skutecznie oddarły ją z jakichkolwiek uczuć? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na jesieni tego roku, gdy The Walking Dead 3 pojawi się w sprzedaży.

Telltale Games równocześnie pracuje także nad inną wysokobudżetową marką. Batman ukaże się na komputerach PC, urządzeniach mobilnych i konsolach PS4/Xbox One jeszcze tego lata. Gra nie doczekała się jeszcze zwiastuna, ale możemy przyjrzeć się z bliska kilku screenom.

Oprócz klasycznej dla Telltale Games stylistyki możemy liczyć na skomplikowany dramat wypełniony akcją, korupcją, przestępczością,mrokiem i niebanalną psychiką Bruce’a Wayna. Fabuła gry nie została ujawniona, ale dzięki obsadzie aktorów wiemy już, że możemy spodziewać się takich postaci jak: Alfred, Kobieta Kot, komisarz James Gordon, Dwie Twarze, Vicki Vale i Carmine Falcone.