Elecam 360: kamerka wideo 360 stopni z mocnym akumulatorem

Elecam 360: kamerka wideo 360 stopni z mocnym akumulatorem

Elecam 360 to właśnie tak zwana kamerka akcji, ale dość niezwykła, bo rejestrująca obraz wideo w formie niemal pełnej sfery (360×180 stopni). Wykorzystuje w tym celu dwa obiektywy umieszczone po obu stronach obudowy, każdy o kącie widzenia 220 stopni (więcej niż 180 stopni jest potrzebne, by była możliwość rejestrowania obrazu “na zakładkę”, potrzebną przy łączeniu dwóch filmów).

Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości Full HD, w 30 kl./s, a dzięki pokaźnemu akumulatorowi o pojemności 1500 mAh nagranie może trwać nawet przez godzinę. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia też bezpośrednie przesłanie filmu z kamerki do serwisów takich jak YouTube czy WeChat.

Kamerka weszła do sprzedaży 8 czerwca, zaś do 20 czerwca można ją zamawiać w cenie 150 dolarów.

Jak na tego typu produkt przystało, oficjalnej premierze towarzyszą filmy. Pierwszy z nich to przykładowe nagranie, zarejestrowane – jak głosi tytuł – na chińskich ulicach (naszym zdaniem jest to przejazd między Hongkongiem a Shenzen):

Jak widać rozdzielczość Full HD po rozciągnięciu w formę sferyczną nie zapewnia jakiejś oszałamiającej jakości, zwłaszcza że YouTube wyświetla jedynie dość wąski wycinek sfery. Ten sam film oglądany w specjalnej aplikacji (szerszy wycinek sfery) na smartfonie wyglądać będzie lepiej.

Drugi film to oficjalna prezentacja urządzenia: