Elecam 360: kamerka wideo 360 stopni z mocnym akumulatorem

Elecam 360 to produkt firmy Elephone, zajmującej się – jak sama nazwa podpowiada – wytwarzaniem smartfonów. Ale nie tylko, bo tak zwane kamerki akcji to spora część oferty tego chińskiego produenta.

Elecam 360 to właśnie tak zwana kamerka akcji, ale dość niezwykła, bo rejestrująca obraz wideo w formie niemal pełnej sfery (360×180 stopni). Wykorzystuje w tym celu dwa obiektywy umieszczone po obu stronach obudowy, każdy o kącie widzenia 220 stopni (więcej niż 180 stopni jest potrzebne, by była możliwość rejestrowania obrazu „na zakładkę”, potrzebną przy łączeniu dwóch filmów).

Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości Full HD, w 30 kl./s, a dzięki pokaźnemu akumulatorowi o pojemności 1500 mAh nagranie może trwać nawet przez godzinę. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia też bezpośrednie przesłanie filmu z kamerki do serwisów takich jak YouTube czy WeChat.

Kamerka weszła do sprzedaży 8 czerwca, zaś do 20 czerwca można ją zamawiać w cenie 150 dolarów.

Jak na tego typu produkt przystało, oficjalnej premierze towarzyszą filmy. Pierwszy z nich to przykładowe nagranie, zarejestrowane – jak głosi tytuł – na chińskich ulicach (naszym zdaniem jest to przejazd między Hongkongiem a Shenzen):

Jak widać rozdzielczość Full HD po rozciągnięciu w formę sferyczną nie zapewnia jakiejś oszałamiającej jakości, zwłaszcza że YouTube wyświetla jedynie dość wąski wycinek sfery. Ten sam film oglądany w specjalnej aplikacji (szerszy wycinek sfery) na smartfonie wyglądać będzie lepiej.

Drugi film to oficjalna prezentacja urządzenia:

Źródło: elephone.hk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.