Facebook prezentuje nowe rozszerzenia do Google Chrome

Będzie wygodniej

Aktualizacja objęła również przyciski Lubię to, Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć i Zapisz. Oto szczegóły:

Nowe przyciski w przeglądarce Chrome

  • Zapisz na Facebooku – przycisk, który umożliwia łatwe zapisanie interesujących treści do obejrzenia później – bez względu na to, czy chodzi o artykuł do przeczytania, wideo do obejrzenia czy produkt do kupna. Użytkownicy mogą wrócić do zapisanych treści o dowolnej porze i na każdym urządzeniu, przechodząc do prywatnej, wydzielonej zakładki na Facebooku. Każdego miesiąca ponad 300 milionów ludzi używa na Facebooku opcji „Zapisz” – teraz będą mogli skorzystać z tej opcji w przeglądarce Chrome.
  • Udostępnij na Facebooku – przycisk jeszcze bardziej ułatwiający dzielenie się treściami na Facebooku, w Grupach i Messengerze.
  • Obydwa przyciski można bezpłatnie pobrać z Chrome Web Store.

Nowy wygląd przycisku „Lubię to” oraz pozostałych

Na przycisku „Lubię to” pojawiła się ikona uniesionego kciuka, zastępując literę „f” z logo Facebooka. Z przeprowadzonych przez Facebook badań wynika, że wersja z uniesionym kciukiem wpływa na 6-proc wzrost zaangażowania. Przy okazji odświeżono projekty wszystkich przycisków (Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć, Zapisz) w taki sposób, aby zachowywały spójność stylistyczną. Również liczniki polubień oraz udostępnień zostały połączone z odpowiednimi przyciskami.

Integracja Instant Articles

W ciągu najbliższych tygodni, wydawcy Instant Articles będą mogli dodać pod artykułami przyciski umożliwiające ich polubienie, skomentowanie oraz udostępnienie. Liczniki polubień i udostępnień będą zliczać interakcje ze wszystkich przycisków w obrębie artykułu. W przypadku skorzystania z wtyczki Comments Plugin, wszystkie komentarze będą widoczne zarówno pod Instant Articles, jak i na stronie wydawcy.