Lenovo YOGA 900S: połączenie elegancji i wydajności

Lenovo YOGA 900S: połączenie elegancji i wydajności

YOGA 900S

to według Lenovo laptop stworzony z myślą o osobach, które żyją szybko, robią wiele rzeczy w tym samym czasie, a przy tym nie chcą tracić swobody działania. Posiada solidne fundamenty w postaci stabilnego systemu operacyjnego i zastosowanych komponentów, a do tego atrakcyjne wzornictwo, wielofunkcyjną konstrukcję i rozwiązania do korzystania z multimediów.

Oferuje też ponadprzeciętny czas pracy na baterii. Akumulator 53WHr pozwala korzystać z laptopa nawet przez 10,5 godz. bez źródła zasilania. A przy tym YOGA 900S to jeden z najsmuklejszych laptopów na świecie. Jego grubość to zaledwie 12.8mm, a waga – 999 g. Przy przekątnej ekranu 12.5″ robi się z niego niezwykle poręczne urządzenie, które nie obciąży ani bagażu, ani damskiej torebki.

Laptop Lenovo wygląda delikatnie, ale wytrzymałością konstrukcji mogłaby zawstydzić znacznie większe laptopy. To zasługa włókna węglowego oraz znanych już ze wcześniejszych produktów z linii YOGA bransoletkowych zawiasów. W tym modelu projektanci wprowadzili modyfikację i zastosowali auto-domykanie ekranu. To szczególnie przydatne udogodnienie dla osób, które do zamykania i otwierania laptopa używają tylko jednej ręki.

Kluczowym elementem jest także ekran o wysokiej rozdzielczości: 12.5-calowy wyświetlacz QHD o jasności 200 nitów. Oczywiście jest to ekran dotykowy, współpracujący z rysikiem Active Pen i aplikacją WRITEit. Razem pozwalają na pisanie w dowolnym polu tekstowym, nawet gdy pole nie znajduje się w aplikacji rozpoznającej odręczne pismo. Znalazło się też miejsce na dwa głośniki wykorzystujące technologię Doby Audio Premium zapewniającą bogaty dźwięk.

Dzięki zawiasom umożliwiającym pełen obrót ekranu o 360 stopni YOGA 900S może pracować na cztery różne sposoby: jako tradycyjny laptop, tablet, a także w pozycji podstawki lub namiotu. Producent zadbał także o solidną podstawę zapewniającą płynność i stabilność działania. Stąd też w obudowie znalazły się: procesor Intel Core M7, zintegrowana grafika, 8 GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD PCIe Samsung o pojemności 256 lub 512 GB, a także dwuzakresowa karta sieciowa i najnowszy port USB 3.0 typu C. Zamontowany dysk na PCIe jest nawet o 94 % szybszy w odczycie i do 23% w zapisie danych w porównaniu do starszych dysków SSD.

Lenovo YOGA 900S

dostępna jest w Polsce w dwóch kolorach: srebrnym i szampańskim w cenie od 4999 zł .