Molly E. Holzschlag „matka chrzestna” sieci dołącza do Vivaldi

Vivaldi Technologies, producent przeglądarki Vivaldi, z dumą ogłasza, że do firmy dołączyła Molly E. Holzschlag – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie otwartej sieci. Będzie ona stała na czele działu Developer Relations. Molly powraca do branży, by wspierać misję Vivaldi, której celem jest oddanie kontroli z powrotem w ręce użytkowników.

Jej wstąpienie w szeregi Vivaldi przybliży projektantów stron i developerów do procesu powstawania przeglądarki, co korzystnie wpłynie na kształtowanie przyszłego jej rozwoju. Ponadto Molly będzie pomagać zespołowi tworzyć przeglądarkę w sposób promujący zarówno techniczne, jak i filozoficzne założenia otwartej sieci.

Molly E. Holzschlag znana jest w wielu krajach jako barwna osoba pełna energii i pasji, gorliwie broniąca idei otwartej sieci. Znaczną część swojej 30-letniej kariery w branży informatycznej spędziła współtworząc i propagując Sieć, by mogła się ona stać największym, najbardziej demokratycznym i najprzystępniejszym cenowo globalnym systemem komunikacji w dziejach ludzkości. Wymieniana jest pośród stu czołowych Amerykanek w branży informatycznej. Jest płodną autorką, mającą na koncie ponad 35 książek oraz tysiące artykułów, a także wiele wyróżnień za swój wkład w propagowanie ludzkiej strony technologii.

W 2015 r. otrzymała nagrodę Net Awards w kategorii „Wybitna zasługa dla branży internetowej” oraz nagrodę OpenAIR za całokształt pracy. W tym roku do wciąż rosnącej listy jej osiągnięć dołączyła nagroda O’Reilly Web Platform Award. Przede wszystkim jest jednak z czułością nazywana „Matką Chrzestną” Sieci, który to przydomek traktuje jako prawdziwy zaszczyt.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.