Oto pierwszy na świecie desktop z potężnym GeForce GTX 1080

Ideacentre Y900 to najwyższej klasy pecet w ofercie Lenovo dedykowany ambitnym amatorom oraz zawodowym graczom. Wyróżnia się obecnością najnowszych i najbardziej wydajnych komponentów, które dostarczają mocy podczas wymagających wirtualnych rozgrywek oraz streamingu wysokiej jakości. 34-litrowa obudowa została skonstruowana z myślą o przyszłych modyfikacjach zestawu oraz montażu dodatkowych elementów, jak np. rozbudowane chłodzenie, czy druga karta graficzna.
Oto pierwszy na świecie desktop z potężnym GeForce GTX 1080

W komputerze znajdziemy procesory Core szóstej generacji, które obsługują platformę serii 100, pamięci DDR4, podstawkę LG1151, a większość płyt głównych jest wyposażonych w USB 3.1 i slot M.2 do podłączania nośników SSD. W serii ideacentre Y900, konfiguracje są wyposażone nawet w 64 GB pamięci RAM DDR4 rozłożonej na 4 sloty oraz karty graficzne do modelu Nvidia GeForce GTX980 4GB.

Nowy procesor graficzny GeForce GTX 1080 w Lenovo ideacentre Y900 osiąga nawet dwukrotnie wyższą wydajność i nawet trzykrotnie większą efektywność w porównaniu do GeForce GTX Titan X. Może działać z częstotliwością taktowania przekraczającą 1700 MHz zużywając przy tym 180 W energii. To karta, która sprosta wymaganiom wirtualnej rzeczywistości, konfiguracjom wielomonitorowym i nowej technologii przechwytywania obrazu o zakresie 360 stopni. Karta GeForce GTX 1080 została starannie zaprojektowana także pod kątem chłodzenia. Taka moc wymagała rozwinięcia lepszej technologii rozpraszania ciepła. Układ zachowuje bezpieczną temperaturę dzięki użytym materiałom oraz specjalnej komorze parowej.

Lenovo ideacentre Y900 z opcjonalnym procesorem graficznym GeForce GTX 1080 będzie dostępny w cenie od 1899 USD od czerwca 2016 r.