System Shock doczeka się nowej wersji. Ruszyła kampania na Kickstarterze

System Shock to kolejna gra, która ma szansę pojawić się w nowej, odświeżonej wersji. Za pomysł odpowiada deweloper Nightdive Studios, który do pracy nad remake'iem zaprosił część oryginalnej ekipy, odpowiedzialnej za oryginalnego System Shocka.

Nightdive Studios chwali się też, że do pracy nad grą zaangażowało Chrisa Avellone (Star Wars: Knights of The Old Republic 2, Fallout 2) i właściwie jedyne, czego potrzebują aby swój plan sfinalizować i wypuścić odświeżonego System Shocka to rzecz jasna pieniądze.

Według licznika na Kickstarterze, twórcy zakładają, że stworzenie gry będzie możliwe po uzbieraniu 900 tysięcy dolarów – nie jest to oczywiście najmniejszy koszt produkcji, ale wydaje się nam on całkiem realny.

Warto wspomnieć również o tym, że twórcy nie chcą przenieść po prostu starej gry na nowy silnik graficzny, otrzepać ręce i zainkasować honorarium. Nowy System Shock ma być grą „którą dobrze pamiętamy”, ale wzbogaconą o nowoczesną mechanikę gier komputerowych i wiele nowych pomysłów, które zapewne powstaną w trakcie jej tworzenia.

Jeśli chcielibyście sprawdzić co do tej pory udało stworzyć się twórcom, to demo z wersji alpha dostępne jest za darmo na platformie Steam, o tutaj: http://store.steampowered.com/app/482400/agecheck Strona kampanii dostępna jest z kolei pod tym adresem: https://www.kickstarter.com/projects/1598858095/system-shock?token=a72debe1 Aktualnie twórcom udało się zebrać ponad 1/3 całej kwoty.

Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.