A jednak! Pokemon Go upoluje również… Windows Phone

A co z Windows 10 Mobile? Cisza...

Wywołało to już zresztą wiele zabawnych sytuacji. Są ludzie, którzy zdecydowali się w końcu porzucić urządzenia z systemem Windows Phone lub Windows 10 Mobile tylko po to, by móc zagrać w Pokemon Go. Ale, co zabawne, w sieci pojawiły się także głosy wychwalające zaletę mobilnych „okienek”, jaką jest… brak możliwości poddania się pokemonowemu szaleństwu. Fakty są jednak takie, że już ponad 90 tysięcy osób podpisało się pod petycją skierowaną do firmy Niantic, aby przygotowała ona wersję Pokemon Go pod Windows 10 Mobile. Na razie bez widocznych rezultatów.

Tymczasem może się okazać, że starsza mobilna wersja systemu Microsoftu, czyli Windows Phone, otrzyma możliwość gry w Pokemon Go. Za rozwój odpowiedniej aplikacji odpowiada przy tym niezależny twórca pod pseudonimem ST-Apps. Opublikował on już zrzuty ekranowe, które pokazują, jak może wyglądać finalna wersja gry. Co tu dużo mówić, nie wygląda to na razie zbyt bogato – nie ma tu połączenia obrazu rejestrowanego przez aparat smartfona z rzeczywistością rozszerzoną, ale widać mapkę, na której znajdują się pokemony. Cóż, tyle prawdopodobnie wystarczy, żeby oddać się pokemonowemu szaleństwu, przebiegając wzdłuż i wszerz różnorakie obszary i polując na małe potworki.

Pojawiły się jednak problemy. Po pierwsze, ST-Apps twierdzi, że jest teraz mocno zajęty jeszcze innym projektem. Po drugie obawia się o legalność całego przedsięwzięcia, a także tego, że serwery firmy Niantic mogą zostać zaszyfrowane. Jeśli jednak tak się niestanie, twórca wersji na Windows Phone obiecuje udostępnić ją w przyszłym miesiącu na zasadach open source.