Asus Strix RX 480, czyli AMD na sterydach

Asus Strix RX 480, czyli AMD na sterydach

ROG Strix RX 480 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB. Konstrukcja z dwoma portami HDMI to ukłon w stronę entuzjastów rzeczywistości wirtualnej, którzy mogą bez obaw podłączyć swój sprzęt i w dowolnej chwili zanurzyć się we wciągającej rozgrywce. GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster pozwoli intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Chłodzenie

ROG Strix RX 480 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym; dzięki temu wydajniej odprowadza ciepło z dala od GPU, osiągając do 30% chłodniejszą rozgrywkę w porównaniu do kart referencyjnych. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0dB, z opatentowaną konstrukcją skrzydeł, zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.

ROG Strix RX 480 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię; dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu osiąga się ukierunkowane, dodatkowe chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

Technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II

Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme; jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto‐Extreme zapewnia niezmienną jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu. Obniżają także dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezrównaną jakość i niezawodność.

Oświetlenie Aura RGB i 2 porty HDMI

ROG Strix RX 480 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB Lighting zarówno na obudowie, jak i na płytce backplate. Ta technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowany system gry. ROG Strix RX 480 umożliwia podłączenie zestawów VR; posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz, dzięki czemu użytkownicy mogą dać się wciągnąć światu wirtualnej rzeczywistości, w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany kabli.

Podkręcanie:

GPU Tweak II i XSplit Gamecaster na rok

Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia nowa funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, usuwając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99 USD – umożliwia użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla także prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ROG Strix RX 480 będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w drugiej połowie sierpnia 2016 w orientacyjnej cenie 1440,00 pln.

ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING

ROG STRIX-RX480-8G-GAMING

 • Taktowanie zegara 1310MHz w trybie boost Gaming
 • Taktowanie zegara 1330MHz w trybie boost OC
 • PCI Express® 3.0
 • OpenGL® 4.5
 • Pamięć GDDR5 8GB
 • 256-bitowy interfejs pamięci
 • 1 x natywny port wyjścia DVI-D

2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

2 x natywny port Display Port 1.4

 • Taktowanie zegara 1266MHz w trybie boost Gaming
 • Taktowanie zegara 1286MHz w trybie boost OC
 • PCI Express 3.0
 • OpenGL 4.5
 • Pamięć GDDR5 8GB
 • 256-bitowy interfejs pamięci
 • 1 x natywny port wyjścia DVI-D

2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

2 x natywny port Display Port 1.4