Eizo CG247X: marzenie każdego montażysty

Eizo CG247X: marzenie każdego montażysty

ColorEdge CG247X ma wszystkie funkcje charakterystyczne dla modeli z linii CG – profesjonalnych monitorów przeznaczonych do systemów zarządzania barwą, ale z wieloma udoskonaleniami w stosunku do swego poprzednika. Monitor ma szerokogamutową matrycę, która ma możliwość reprodukcji aż 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinie cyfrowym, poprzedni model wyświetlał 95%. Dostępne są tryby wyświetlania obrazu dostosowane do przestrzeni EBU, Rec. 709, SMPTE-C oraz DCI, dzięki temu montażyści mogą pracować w odpowiednich przestrzeniach barwnych i na poprawnych wartościach gamma. Nawigacja pomiędzy poszczególnymi trybami przebiega za pomocą przycisków znajdujących się na przednim panelu monitora. Przyciski mają podświetlenie LED, tak by były widoczne w ciemnych warunkach, jakie zazwyczaj panują w studiach montażowych.

Kontrast zwiększono z 1000:1 do 1500:1

1

, uzyskując czerń trudną do wyświetlenia na typowym monitorze LCD. Ponadto w modelu ColorEdge CG247X zastosowano powłokę retardacji, dzięki której czernie pozostają głębokie nawet, gdy użytkownik patrzy na monitor z boku.

W typowych monitorach uzyskanie pełnej stabilizacji jasności, chrominancji i charakterystyki tonalnej zajmuje co najmniej 30 minut. W przypadku ColorEdge CG247X proces stabilizacji trwa zaledwie 3 minuty.

Monitor dostarczany jest wraz z kapturem wyłożonym materiałem pochłaniającym światło i zapobiegającym odbiciom refleksów świetlnych. Kaptur ma nową konstrukcję, umożliwiającą zamocowanie do monitora za pomocą magnesów. Dzięki temu montaż przebiega szybko i sprawnie.

ColorEdge CG247X ma wbudowany czujnik do kalibracji, który wysuwa się z obudowy w czasie tego procesu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kalibratorów. Korzystając ze znajdującego się w zestawie oprogramowania ColorNavigator 6 możliwe jest utworzenie harmonogramu kalibracji. Dzięki temu monitor będzie się automatycznie kalibrował w ustalonym dniu i porze, zapewniając, że ustawienia ekranu będą przez cały czas zachowane na określonym poziomie.

ColorEdge CG247X obsługuje również oprogramowanie do kontroli jakości (QC) ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge, z uwzględnieniem kalibracji, emulacji parametrów innego urządzenia, korelacji wbudowanych czujników do autokorekty oraz określaniem parametrów wyświetlania. Jeszcze większe możliwości kontroli oferuje ColorNavigator Network, który umożliwia scentralizowane zarządzanie monitorami lokalnie, ale również w zdalnych lokalizacjach – wszystko odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego serwera w chmurze.

Inne cechy

  • trójwymiarowa tablica kolorów 3D LUT umożliwiająca regulację poszczególnych kolorów składowych RGB.
  • jednoczesne wyświetlanie odcieni z 16-bitowej tablicy LUT, dzięki temu zapewniono płynne przejścia kolorów sygnału DisplayPort
  • dzięki autorskiej technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer), współczynnik Delta-E nie przekracza wartości 3 na całej powierzchni ekranu
  • odtwarzanie 1080/24p dzięki czemu filmy zapisane w standardzie 24 fps wyświetlane są naturalnie
  • konwersja sygnału interlace do z TV i video do progresywnego, w wyniku czego obraz nie migocze podczas odtwarzania.
  • znacznik “bezpiecznego obszaru”, dzięki temu można sprawdzić, czy napisy i inny tekst będą widoczne na poszczególnych urządzeniach.
  • wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D
  • 5-letnia gwarancja

Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie www.eizo.pl