Epson kupił Robustelli, producenta drukarek do tekstyliów

Umowa została zawarta z myślą o rozszerzeniu długotrwałej współpracy obu firm w dziedzinie cyfrowego druku na tkaninach. Włączenie Robustelli do Grupy Epson zapewni włoskiej firmie dostęp do zakładów produkcyjnych Epson, a tym samym umożliwi przygotowanie oferty cyfrowych drukarek do tkanin marki Robustelli dla klientów z całego świata. Epson będzie także wykorzystywać wiedzę zdobytą przez Robustelli do przyśpieszenia rozwoju cyfrowych drukarek do tekstyliów, rozszerzając ofertę produktów obu firm i, spełniając oczekiwania większej rzeszy klientów. W tym celu obie firmy zamierzają połączyć swoje działy badań i rozwoju.
Epson kupił Robustelli, producenta drukarek do tekstyliów

Według szacunkowych danych,

rynek cyfrowego druku na tkaninach będzie rósł w tempie ok. 25% rocznie

. Oprócz zapewnienia mocy produkcyjnej, która pozwoli zaspokoić spodziewane zapotrzebowanie na nowe rozwiązania, Epson wykorzysta również swoją globalną sieć punktów sprzedażowych i serwisowych, aby zaoferować urządzenia Monna Lisa w większej liczbie krajów i regionów z całego świata.

Prezesem firmy Robustelli zostanie Sunao Murata, Dyrektor Operacyjny Działu Druku Profesjonalnego firmy Epson. “To ekscytująca chwila dla Grupy Epson”, powiedział Murata. “Ponieważ rynek urządzeń do cyfrowego druku na tkaninach będzie się rozwijał, sformalizowaliśmy partnerstwo z firmą Robustelli, zyskując doskonały punkt wyjścia do spełniania potrzeb klientów chcących wykorzystać nowoczesne cyfrowe rozwiązania do rozwoju swoich działalności. We współpracy z kolegami z firmy Robustelli sprawimy, że Monna Lisa wzniesie się na nowe jeszcze wyższy poziom i zachowamy pozycje liderów w tej branży”.

“Jesteśmy zadowoleni i dumni z tego, że staliśmy się częścią Grupy Epson”, twierdzi Valerio Robustelli, jeden z właścicieli zakładów F.lli Robustelli. “Nasza współpraca z firmą Epson zaowocowała stworzeniem urządzenia Monna Lisa – przemysłowej drukarki do tekstyliów, która wyznaczyła standardy jakości w branży druku na tekstyliach. Połączenie naszych umiejętności jest naturalną konsekwencją procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań, który pozwoli nam spełnić oczekiwania klientów we Włoszech i na całym świecie.

Zakłady Robustelli znajdują się w Como, w samym sercu włoskiego – i jednocześnie europejskiego – zagłębia producentów rozwiązań do drukowania na tekstyliach. Firma Robustelli zasłynęła ze swoich urządzeń z serii Monna Lisa, tworzonych we współpracy z firmą Epson od 2003 roku. Produkty te zyskały uznanie klientów dzięki doskonałej gradacji i wierności drukowanych kolorów.

Cyfrowy druk na tekstyliach to proces, w którym dane zapisane w postaci cyfrowej są przenoszone na tekstyliach w za pomocą urządzeń do drukowania. Technologia ta różni się od tradycyjnego druku analogowego, w którym używa się specjalnych płyt przykładanych bezpośrednio do tekstyliów. Cyfrowy druk cechuje się wiernością i dokładnością przejść kolorów oraz subtelnych barw oraz elastycznością, która pozwala zastosować tę technologię przy małych nakładach, z dużą prędkością i niskim kosztem, bez konieczności stosowania płyt niezbędnych przy druku analogowym. Dodatkową zaletą jest zmniejszenie wpływu procesu na środowisko w porównaniu z drukiem analogowym.