GOLE1 to skrzyżowanie tabletu i… desktopa

GOLE1 to skrzyżowanie tabletu i… desktopa

Hybrydowy notebook? Gruby tablet? Najlepsza charakterystyka GOLE1 to chyba jednak krzyżówka, ale dość nietypowa – komputera stacjonarnego i tabletu. Z tym drugim łączy go wbudowany akumulator (2 godziny pracy z 2600 mAh), 5-calowy dotykowy ekran HD, a jeśli nie bierzemy pod uwagę grubości, to także kształt. Z tym pierwszym – całkiem solidne podzespoły, typowe raczej dla Mini PC, a nie tabletu.

No bo czy widzieliście kiedyś tablet z czterema portami USB (w tym 1 x USB 3.0)? Do tego czytnik kart Micro SD, HDMI, Bluetooth, złącze sieciowe Ethernet, a także dwupasmowe Wi-Fi z zewnętrzną anteną poprawiającą jakość sygnału. Sercem komputerka jest 4-rdzeniowy układ Intel Cherry trail T3 Z8300, z grafiką Intel Gen 8-LP i 2 lub 4 GB pamięci RAM LPDDR3. Do tego wbudowana pamięć na dane: 32 GB w słabszej wersji i 64 GB w mocniejszej.

Najciekawsze jest jednak co innego – GOLE1 to maszyna dwusystemowa. Działa pod kontrolą Windows 10 (w komplecie, oficjalna licencja) oraz Androida. Do wyboru, do koloru.

Obudowa ma tylko 2 cm grubości i waży 200 gramów. Do tego możemy jeszcze dokupić dodatkową kieszeń z dyskiem twardym typu 2,5 cala, SSD lub HDD – do wyboru. Całość zamknięta jest w aluminiowej, dbającej o dobre chłodzenie podzespołów obudowie.

I najważniejsze: twórcy GOLE1 zachęcają, by używać go… niemal do wszystkiego. Praca w biurze, prezentacje, centrum multimediów, a nawet gry – desktopowe i androidowe, jak na tak nietypową hybrydę przystało.