Najlepsze piłkarskie gry na smarfony

Piłce nożnej zawsze towarzyszą ogromne emocje. A także wiele radości, niezależnie od tego, czy oglądamy mecz na stadionie, nowoczesnym telewizorze czy też... sami gramy w jedną z ciekawych, smartfonowych gier.

Przygotowaliśmy nasz subiektywny wybór ośmiu gier, w które można zagrać na smartfonach z systemem Android. W przypadku większości gier wystarczy dowolny smartfon z androidem, zaś jeśli chodzi o bardziej wymagające tytuły – dobrze jest, gdy jest to telefon w miarę nowoczesny.

A zatem… rozpoczynamy rozgrywkę!

1. FIFA 16 Ultimate Team

Nasz pierwszy kandydat do finałowej ósemki to gra wymagająca bardzo wysokiej wydajności od smartfona, ale w zamian odwdzięczająca się rewelacyjną jakością grafiki i intensywnością piłkarskich przeżyć. Szczegółowość detali, animacja poruszania się zawodników – wszystko stoi na najwyższym poziomie. Do tego ponad 10 tysięcy autentycznych piłkarzy z przeszło 500 licencjonowanych klubów oraz rywalizacja w ramach lig na autentycznych stadionach na całym świecie. Oprócz meczy także budowanie zespołu i aktywności treningowe – moc przeżyć gwarantowana!

2. Free Kick Master

To dla odmiany gra skupiona na jednym elemencie – tak zwanych stałych fragmentach gry w meczu piłki nożnej. Nie znaczy to jednak, że nie wzbudza emocji i nie jest wciągająca (uzależniająca…), tym bardziej, że ilość kombinacji i sposobów, w jakie możemy wykonać strzały z rzutów wolnych, jest zadziwiająca. Imponuje także dopracowana fizyka zachowania się piłki nożnej, nawet przy mocno podkręconych strzałach.

3. Stickman Soccer

OK, ta gra nie wygląda może równie dobrze, jak FIFA 2016, ale… to nasz faworyt w tym zestawieniu. Wybór graczy, zespołów – to też znajdziemy w tej grze, ale nie to jest najważniejsze. Czysty futbol, a do tego bardzo dobra fizyka, płynne animacje i wygodne sterowanie postaciami. Maksymalna zabawa!

4. Perfect Kick

To gra podobna do Free Kick Master, jeśli chodzi o główny pomysł, natomiast sam pomysł na sterowanie i rozgrywkę jest już znacząco inny. Przede wszystkim jednak może się w tej grze spodobać grafika i animacja – nie tak realistyczne, ale… zwyczajnie ładne.

5. Soccer Stars

O to, czy lubicie grać w nogę, już nie pytamy, ale czy lubicie także grać w kapsle? Jeśli tak, Soccer Stars może stać się waszą ulubioną grą w tym zestawieniu. Czytelna grafika, ładnie dopracowana fizyka (choć niekoniecznie „piłkarska”), a do tego… częsta w tego typu grach zabawa w dobieranie graczy, budowanie zespołu itd. Warto spróbować!

6. Super Bramkarz

Tym razem gra dla kogoś, kto chce spojrzeć na piłkę nożną z bardzo specyficznej perspektywy – osoby stojącej między słupkami bramki. Chodzi oczywiście o wcielenie się w bramkarza, a konkretniej – w jego… rękawice. Gra nie nudzi się zbyt szybko, bo mamy do dyspozycji wiele rodzajów piłek i dodatkowych efektów specjalnych.

7. Head Soccer LaLiga 2016

Jak na Dzikim Zachodzie stają naprzeciw siebie dwaj rewolwerowcy… No, nie do końca rewolwerowcy, bo zamiast kul atakować będą przeciwnika piłką. Mamy więc popularny w piłce nożnej pojedynek „jeden na jednego”, a smaczku rozgrywce dodaje fakt, że do dyspozycji mamy oficjalnych graczy występujących w Lidze Hiszpańskiej.

8. Flick Kick Football Legends

To również gra, która wyróżnia się w tym zestawieniu. Po pierwsze tym, że do wyboru mamy graczy, którzy niekoniecznie znani są najnowszemu pokoleniu fanów piłki nożnej, ale których nazwiska na stałe wpisały się w historię tej dyscypliny. Po drugie – grę wyróżnia ładna, stylizowana na komiks grafika i animacje. Uważajcie jednak, bo rozgrywki mogą być bardzo wciągające!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.